Lista ocen Volkswagen Golf Sportsvan (39) - Wyciszenie

Na liście zabraknie 23 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~maciasty
Sportsvan Facelifting 1.0 TSI 115KM 85kW
W warunkach miejskich celująco. powyżej 120 zrobi się głośniej, ale do 150 nadal można normalnym ściszonym głosem rozmawiać kabinie i słuchać muzyki. Gorzej jest jeśli n zewnątrz mocno wieje, wtedy można usłyszeć świst z okolic lusterek. Po założeniu bagażnika dachowego (nie mam relingów, bagażnik Thule Edge WingBar) robi się głośno, szczególnie jak na zewnątrz wieje szybciej lub wolniej wiatr (co na żuławach jest praktycznie codziennością)....
~Zbyszek
Sportsvan 1.4 TSI BlueMotion Technology 150KM 110kW
Oczekiwałem trochę lepszego. Ale nie jest źle. Myślę, że nawet w tych samochodach gdzie oceniający dają ocenę doskonałą jest tylko nieco ciszej (poza klasą wyższą). W końcu różne pomiary nie moga kłamać (68 decybeli wg ADAC - 67 dla Golfa hatchbacka ale ten jest niższy i ma mniejsze opory powietrza). A wynik 66 decybeli w tej klasie to rzadkość.
~KalQlator
Sportsvan 1.4 TSI BlueMotion Technology 125KM 92kW
Dla mnie bardzo dobre. Początkowo musiałem sobie ustawiać sygnalizację przekroczenia określonej prędkości (jest taka funkcja w tym modelu), bo mimo zwiększania prędkości hałas pozostawał na tym samym poziomie. No i bez problemu mogę słuchać radia na autostradzie, co nie było oczywiste w moim poprzednim samochodzie.
~Piotr
Sportsvan Facelifting 1.5 TSI ACT 130KM 96kW
Czytałem wiele opinii, że w tym aucie jest głośno ale były to opinie sprzed liftu. Uważam, że jak na tą klasę auta wyciszenie jest bardzo przyzwoite ale to dość subiektywne. W każdym razie przy dużych prędkościach autostradowych ( nazwijmy to niemieckich) można swobodnie rozmawiać i słuchać radia.
~Jarek
Sportsvan Facelifting 1.5 TSI ACT 150KM 110kW
Do 90 km/h cisza, powyżej robi się głośniej ale do 120 km/h nie ma powodów do narzekania. Głośno już przy większych prędkościach, ale to nie samochód klasy premium, więc jest w miarę dobrze. Wysokie nadwozie, opory powietrza, hałas od silnika i opon to daje znać powyżej 120 km/h.
~Kuba
Sportsvan 1.6 TDI BlueMotion Technology 110KM 81kW
Silnik słychać, ale nie jest to dźwięk irytujący. Głośno robi się dopiero powyżej 150-160km/h na autostradzie (czego można się było spodziewać po gabarytach auta i małej mocy jednostki napędowej). Izolacja od dźwięków pochodzących z podwozia - wzorcowa.
~Rafał
Sportsvan 1.4 TSI BlueMotion Technology 150KM 110kW
Auto generalnie jest super wyciszone - silnik i odgłosy owiewającego powietrza nie przeszkadzają nawet przy prędkościach 150 km/h. Trochę hałasu generują opony (całoroczne) ale to już nie wina auta. W mieście w środku jest przyjemnie cicho.
~Hakibox
Sportsvan 1.4 TSI BlueMotion Technology 125KM 92kW
Tak do 130-140 km/h jest ok. Powyżej kłania się wyższe nadwozie. w ruchu miejskim izolacja od dźwięków z zewnątrz bardzo dobra. Zastanawiam się czy do lepszego wyciszenia, nie przyczynia się szklany dach. w Końcu szkło lepiej izoluje niż blacha.
~R-Line white user
Sportsvan 1.4 TSI BlueMotion Technology 150KM 110kW
Gdyby nie ten ciut za głośny silnik to byłoby 5 gwiazdek. Szumy powietrza wyciszone są b.dobrze jak na taką wielkość auta. Jedynie te seryjne opony Bridgestone 225/45/17 - trzymają się drogi ale hałas... jak się zedrą to kupię inne.

Volkswagen Golf Sportsvan – wystepowanie usterek w zależności od przebiegu

~KL
Sportsvan 1.4 TSI BlueMotion Technology 125KM 92kW
Tutaj daję 5. W stosunku do wyciszenia nie mam żadnych zastrzeżeń. Osobiście bardzo podoba mi się system start-stop, który wyłącza silnik, jak stajemy. Przy jeździe 150 km/h również jest OK.