Ocena kierowcy - Volkswagen Golf III Hatchback

mwdembek@gmail.com, 14 lat temu
Rok produkcji 1997
Volkswagen Golf III Hatchback 1.4 60KM 44kW 1991-1997 - Oceń swoje auto
Silnik : małe jest wielkie! moze wolne ale dobrze walczy
Karoseria : mało odporna na wgięcia rysowanie przez ślepe kobiety.
golf ma zla opinie w polsce przez bezwlosą mlodziez ktora sprowadza te samochody zza zachodniej granicy. nie jest to fair wobec tego wspanialego samochodu jakim jest golf. pewnego dnia bedzie to legenda rowna starszemu bratu garbusowi.
silnik cacy. troche maly i malo mocy ale na wycieczki po miescie albo na samochod dla mlodego kierowcy cacy.
jedynka ma czasem problem z wejsciem trzeba ja mocniej tak wcisnac i z dwójki czasem z niewiadomych przyczyn mi wyskakuje...ale moze to moje kiepskie doswiadczenie jako kierowcy-.-
no drifter to to nie jest...
widocznosc wg mnie jest super przód/tyl lusterka ale to maly samochod wiec zapewne dlatego...
całkiem całkiem daje rade...
nie ma klimy a nagrzewa sie dosyc szybko czego zazdrosci mi kilku znajomych ktorym tak szybko sie ich corsa czy citroen nie nagrzewaja, w upalne dni tez chlodzi w calkiem niezle klimatyzacja to to nie jest ale przynajmniej lekki chlodny powiew wiatru daje jakies ukojenie :d
w tym rozmiarze samochodu nie ma co oczekiwac w sumie... ogolnie bagaznik jest calkiem pojemny jak na maly samocjod dziecko(pasazer) sie zmiesci. kierowca- ja to niski jestem drobny wiec musze przyznac ze samochod jest jakby uszyty dla mnie na miare podpórka na łokiec na drzwiach i ulozenie kierownicy sprawiaja mi prawdziwa przyjemnosc z wygody prowadzenia jedna reka :d z przodu jest calkiem wygodnie(rpwniez ze strony pasazera) z tylu troche malo miejsca na nogi.
dobra co jak co golf jest glosny...szczegolnie w tym wieku.o dziwo jednak nie odpada mi nic w srodku ani nie skrzeczy glownie jakies stuaknie kazda nie rownosc itd
wydaje mi sie ze spalanie jak na ten przebieg, rozmiar silnika, moja ciezka noge i wiek(i moj i samochodu) to ma wrecz perfekt. trasa londyn-liverpool-sklep z piwem-londyn na jednym baku i jeszcze do pracy jade na drugi dzien 30 mil
wydalem na swojego golfa rownowartosc okolo 2 tysiecy zlotych. dostalem go z alufelgami nowymi oponami radien jvc z cd mp3 i glosnikami kenwooda lekko obrypany lakier przez poprzednia wlascicielke na zderzakach...ogolnie w bardzo dobrym stanie technicznym jak i wizualnym(w srodku zadbany) przebieg mial dosyc duzy ale byl i nadal to jest samochod do zajezdzenia jako pierwszy wechikul(i jak narazie nie udaje sie go zajezdzic)
z drobiazgów odkąd go mam musiałem wymienić dwa łozyska, piaste i polutowac jakies kabelki od kierunkowskazu. przy czym piasta zostala popsuta poniewaz mechanik uznal ze lepiej lozysko dokrecic i jeszcze na nim troche pojezdzic zamiast wydawac kase ale twierdzil ze juz ja ktos kiedy punktowal...co do kierunkowskazu to nie wiem, na przegladzie niby stwierdzili ze jakies kabelki trzeba bylo polutowac.
powaznych usterek. chyba ze liczyc usterki z mojej winy oraz winy urzedzu miasta ktory nie zadbal o stan jezdni i zostawil 30 cm dziure na srodku nieoswietlonej drogi w lesie podczas gdy wracalem po podwojnej zmianie bez snu z roboty...wynik peknieta felga

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.4 60KM 44kW [l/100km]

6,7