Ocena kierowcy - Volkswagen Golf III Hatchback

SuperKoles, 12 lat temu
Rok produkcji 1992
Volkswagen Golf III Hatchback 1.4 60KM 44kW 1991-1997 - Oceń swoje auto
Inne : Przestrzeń oraz świetne trzymanie się drogi na zakrętach nawet przy większej prędkości.
Karoseria : Brak słów do karoserii, strasznie szybko \"gnije\". Znacznie lepiej trzymają się już Golfy II
Silnik : Kapie olej ze silnika. Co się zreperuję tą usterke to na nowo występuje
Zawieszenie : Szybko \"siada\" ale cóż się dziwić jak mamy takie drogi...
Auto z wyglądu jest ładne i ma elastyczny wygląd i bardzo ładnie prezentuje się nawet przy mercedesach :D
Bardzo łatwo jest się dostać do większości rzeczy w silniku. Ma bardzo słabe przyspieszenie i pod byle jaką górkę samochód znacznie zwalnia i trzeba szybko redukować bieg by go nie \"zamulić\", ale czego się spodziewać od 60KM. Silnik chodzi bardzo cicho.
Żadnych zastrzeżeń, zero luzów. Od 19 lat skrzynia nie była nawet smarowana a biegi wchodzą idealnie.
Samochód doskonale trzyma się drogi i idealnie się prowadzi.
Bardzo dobra widoczność zarówno do przodu jak i do tyłu.
Trochę dużo pali na paliwie w trasie bo około 8-9l/100km przy średniej prędkości 90km/h. A na gazie przy takiej samej prędkości spali 7-8l/100km a w mieście spalanie gazu sięga nawet 11l.
Od początku istnienia samochodu nic nie było robione przy wentylacji i ogrzewaniu i jak do tej pory wszystko działa jak należy.
Jak na średniej wielkości samochód ten oferuje sporo miejsca zarówno dla kierowcy jak i pasażerów, troszkę gorzej jest z miejscem w bagażniku
Wyciszenie idealne nic dodaj nic ująć.
Jak na silnik 1.4 myślałem, że będzie mało palił ale cóż zawiodłem się. Troszkę dużo pali: na paliwie w trasie około 8-9l/100km przy średniej prędkości 90km/h. A na gazie przy takiej samej prędkości spali 7-8l/100km a w mieście spalanie gazu i paliwa sięga nawet 11l.
Jak każdy samochód ma swoje plusy i minusy. Golf III wg mnie to kompletna porażka VW jeśli chodzi o blacharkę. Bardziej cieszyła by nim jazda gdyby mniej palił.
Jeśli chodzi o drobiazgi póki co nic mi się jeszcze nie popsuło.
Co chwile psuję się mi. Ostatnio popsuła się mi sonda od gazu, reduktor, czujnik temperatury, kable wysokiego napięcia, przełącznik zespolony oraz komputer. W późniejszym czasie będzie do wymiany także zawieszenie.

LPG - zużycie paliwa dla silnika 1.4 60KM 44kW [l/100km]

Volkswagen Golf III Hatchback