Ocena kierowcy - Volkswagen Golf III Hatchback

regitmc@tlen.pl, 18 lat temu
Rok produkcji 1997
Volkswagen Golf III Hatchback 1.6 100KM 74kW 1995-1997 - Oceń swoje auto
Jestem zadowolony z samochodu, chociaż czasem trzeba conieco kasy do niego dołożyć. Ogólnie samochód super.
Silnik jak na 8V to jest zaskakująco dynamiczny. Niejednego już mile zaskoczył. Troche się dusi jak jest zimy, ale szybko taki stan mija.
Trochę topornie wchodzą biegi, no i odwieczny problem ze wstecznym. Jakby nie wsteczny wszystko byłoby OK.
Twarde zawieszenie nawiązujące troche do sportowego. Nisko zawieszony, co może powodować trudności z wjazdem na krawężnik. Trzyma się zajebiście drogi, nawet na ostrych zakrętach.
Do przodu wszystko jest OK, gorzej do tyłu. Przesiadając sie z Corsy o kanciastych kształtach do bulfiastego Golfa sprawiał mi małe problemy z precyzyjnym parkowaniem.
Prawie wszystko na swoim miejscu, tylko regulacja nawiewu mogłaby być trochę wyżej.
Jak narazie bez zastrzeżeń.
Kierowca i pasażer mają miejsca dużo jak na tą klasę. Jak ktoś chce mieć więcej niech kupi sobie większy samochów-prosta rada. Z tyłu trochę gorzej, ale ja tam nie siedze.
Cichy samochód do 130 km/h, później trochę głośniej, ale dźwięk jest do zniesienia. I nie jest za te dźwięki całkowicie odpowiedzialny silnik, gdyż w dużej mierze słychać szum powietrza.
No tu to jednak trzeba mieć trochę kasy. W mieście pali około 10 l/100km, w trasie około 7 l/100km. Z rozpoznania wiem że bardzo dobrze sprawuje się ten silnik na gazie i o wiele mniej pali, ale sam tego jeszcze nie sprawdziłem (brak instalacji gazowej, kiedyś może założe).
Stosunek jakość/cena jest kontrowersyjny. Jeśli chcesz mieć dobr samochód to trzeba jednak za niego trochę więcej zapłacić. Cenę samochodu podnosi też sam znaczek VW. Ale to osobny temat.
Przepalają się czase rózne żarówki to w drzwiach to w lampach, ale to normalka.
Nie zawsze dobrze wyskakuje bendiks z rozruszika, co powoduje nieprzyjemy zgrzyt podczas uruchamiania silnik. Problem z biegiem wstecznym, jakby nie zazębiał się do końca. Jeśli ktoś wie o co chodzi to proszę o kontakt na meila (podany w opisie). Problem mogą też sprawiać czasami skaczące obroty silnika.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.6 100KM 74kW [l/100km]

10,5