Ocena kierowcy - Volkswagen Golf III Hatchback

Rok produkcji 1992
Okres użytkowania: ponad 6 lat
Volkswagen Golf III Hatchback 1.9 D 65KM 48kW 1991-1997 - Oceń swoje auto
Silnik : oszczędny i trwały
Karoseria : rdza ale bez przesady.Raczej w normie jednak gorzej niż w starszych VW
Zdaję sobie sprawe że przy czytaniu ocen samochodów trzeba zawsze odrzucić skrajne oceny ludzi którzy trafili na fatalny egzemplarz lub włąśnie zapłacili duży rachunek za naprawę i siedli do kompa żeby chociaż tak się wyładować na marce.Myślę że nie ma takiego auta którego nie da się zajechać,japońskie też się da zamęczyć.Podsumowując wieloletnią eksploatację w sumie trzech VW Golfów mogę spokojnie polecić to auto każdemu kto chce ekonomicznie,tanio i w miarę wygodnie przemieszczać się z punkua A do punktu B. W wersji ze słabym dieslem auto nie w żadnym przypadku nie wywoła adrenaliny ani tej złej ani dobrej.Będzie długo i wiernie służyć swojemu właścicielowi
W sumie to nie jest źle.Kupując taką właśnie wersję i takiej mocy właśnie spodziewałem się tego co dostałem.Silnik dużo leprzy od starszych diesli VW.Pracuje ciszej ,bardziej miękko ale to ciągle stary dobry klekot.
Bardzo długo pracowała super.Teraz już trochę zgrzyta przy wstecznym ale nie ma tragedii.Pozatym działa bardzo dobrze
Bardzo dobrze znosi nasze drogi.Mam go bardzo długo,zrobilem już trochę kilometrów i nie wymienialem absolutnie nic w zawiaszeniu.Już choćby ze starości mogłoby sie coś zepsuć.Nic nie stuka.Przeglądy przechodzi bez problemu/rzetelne/Jeżeli chodzi o charakterystykę to jest dobrze zestrojone do silnika.Bałbym się nim szybciej jechać ale do mocy 64 koni jest ok.No może jest trochę za twarde,tu taka dygresja,to jest rzecz gustu ale nie wiem dlaczego mało kto lubi auta komfortowe.Dlaczego dobrze jest wtedy gdy zrobi się ciemno w oczach od wstrząsów jak przejedzie się np przez tory.Wiem że na szybko pokonywanych zakrętach i łukach jest lepiej ale umówmy się ile razy w ciagu normalnej eklploatacji aut szalejemy w na górskich drogach.Normalnie to wleczemy się w mieście w korkach i po dziurawych drobach gdzie twrde zawieszenie może tylko spowodowac obniżenie żołądka.
Bardzo dobra.Oczywiście sąte słynne tylne słupki VW Golf ale to już taka tradycja i trzeba się z tym pogodzić.
Ok.Nie ma siedo czego przyczepić no może poza przyciskiem do świateł awaryjnych przy kierownicy.Porażkowe rozwiązanie.
Ogrzewanie rewelacja jaby miał nagrzewnice od LT-ka.Wentylacja juz bardzo przeciętnie.Auto nie ma klimatyzacji więc jest normalnie jak w każdym aucie.
Dla kierowcy i pasarzera bardzo dobrze.Nawet dużo lepiej niż nowszych golfach.W nowych madelach szyba jest bardziej położona i w rezultacie słupek ma się bliżej głowy.Tu jest wrażenie większej przestrzeni.Z tył juz normalnie tak jak w w sumie małym kompaktowym autku.
Jak na diesla starej generacji jest dobre.To jest auto przeciętnej klasy tak więc nie oczekujmy za durzo.
Tu klasa sama w sobie.Myślę że przy projektowaniu tego auta właśnie to było priorytetem.Mało aut może się równać pod tym względem z grupą VW
Trochę przewartościowany ale za to puki co łatwy w przypadku odsprzedarzy
W moim przypadku bardzo dobra.Auto jest ekspoatowane w 95%w mieście.Jeździ nim trzech domowych kierowców w tym kobieta i nie możemy mu dać rady.Wszystko działa idealnie.Auto ma już 17 lat i wymienialem tylko układ wydechowy i to tylko ostatni tłumik.Nawet czuć po spalinach że katalizator jeszcze trochę żyje.
Absolutnie rzednych.Cieżka ekspoatacja.Odpalany kilkanaście razy dziennie i krotkie trasy po mieście.

On - zużycie paliwa dla silnika 1.9 D 65KM 48kW [l/100km]

5,3