Ocena kierowcy - Volkswagen Golf III Hatchback

jacek25, 14 lat temu
Silnik 1.9 TD 75KM 55kW
Rok produkcji 1993
Volkswagen Golf III Hatchback 1.9 TD 75KM 55kW 1991-1997 - Oceń swoje auto
Inne : niezawodność jeśli chodzi o poważne usterki i cena części zamiennych.
Karoseria : rdza
Układ elektryczny : centralny zamek
Zawieszenie : gumy na wahaczach w wersji bez stabilizatora
Ogólnie dobre auto pod warunkiem że uda nam się kupić model w przyzwoitym stanie a o to jest b.trudno. Tani w eksploatacji, mało pali. Dużo miejsca z przodu, mało z tyłu. Nigdy mnie nie zawiódł. Większość usterek są to typowe dla tego modelu i łatwo je usunąć. Niestety lubiany przez złodziei - nie w całości ale na częściami tak więc dla osób parkujących pod chmurką nie polecam bogatszych wersji - szybko pozbędą się halogenów, listw ozdobnych, radia, poduszek powietrznych itd. Przejechałem niem ok 85000km przez 3 lata, na początku musiałem trochę włożyć, ale później był spokój. Super jako pierwsze auto - tanie i w miarę wygląda.
Kultura pracy (diesel) i elastyczność z tą mocą 75KM pozostawiają wiele do życzenia. Nowe diesle bez porównania lepiej pracują.
Dobrze dobrana do silnika - dość krótkie pierwsze biegi - dzięki czemu w miarę przyspiesza i długa 5 - 190km/h to mój rekord
dość sztywny i niezbyt komfortowy, ale fajny na trasie i mało awaryjny (oprócz gum na wahaczach)
Porostu rewelacja
Ogrzewanie super - w zimie można w krótkim rękawku jezdzić bez problemu, wentylacja przy wymienionym filtrze kabinowym ok, natomiast chłodzenie bez klimy - raczej brak
Kierowca - wyśmienicie dużo więcej miejsca niż w podobnych autach jak escort, bmw 3, czy civic. Natomiast z tyłu jest tragedia. Auto dla 2 osób ewentualnie 2 + dzieci
Tutaj to samo co z kulturą pracy to jest stary diesel więc na pewno będziemy słyszeć kiedy zgaśnie:)
Spalanie ok od 5 l przy oszczędnej jeździe do 7,5 przy deptaniu w zimie w mieście. Średnio 5,8-6,5 litra. Ceny części to największy PLUS tego auta: -kompletny rozrząd z pompą wody - 200zł -tarcze przód - 45zł/szt -klocki hamulcowe 40-85zł/komplet -końcówka drążka- 25-40zł/szt -pompa hamulcowa - 70zł -filtr paliwa 25zł itd. - rewelacja
Auto jest drogie jak na swój wiek i standard wyposażenia, ale na 100% odzyskamy włożony kapitał u mechanika czy na stacji benzynowej, a później również drogo sprzedamy.
Regularnie jakieś małe pierdoły
Przez trzy lata poważne usterki to: - wymiana amortyzatorów - samoregulatory na zaworach - układ wydechowy - powoli umiera turbo

On - zużycie paliwa dla silnika 1.9 TD 75KM 55kW [l/100km]

5,8