Ocena kierowcy - Volkswagen Golf III Hatchback

Rok produkcji 1993
Volkswagen Golf III Hatchback 1.9 TD 75KM 55kW 1991-1997 - Oceń swoje auto
Inne : uszczelka pod klawiatura
Zawieszenie
Golfem jeżdżę już kilka lat, jest to bardzo ekonomiczny samochodzik, ale już bardzo stary. Kupując takie auto nikt nie powinien patrzeć na rok czy przebieg tylko na stan auta!!!!!!!!!!!! Ciężko znaleźć diesla z niskim przebiegiem a nie bitego to już cud. Mój był delikatnie stuknięty z przodu ale przy zakupie miał 170tyś przebiegu czego jestem prawie pewien. Zgubiłem już 2 razy zaślepkę tylnego zderzaka holując auta kolegów:) mieszkam 40km od pracy wiec głownie trasa E4 do Krakowa dziennie ok 100km, nie boje się mrozu, deszczu czy upału!!! Podstawa filtry i olej, nie katować na zimnym i nie gasić na gorącym silniku! Będzie wtedy służył przez lata. Tankuje na każdej stacji od BIO na bliskiej po orlena i statoila pojedzie na wszystkim!!!!!!
Malutko mocy, ale internet i forum VW GOLF pomogło i nie jedno TDI się zdziwiło. Prędkość maksymalna to niecałe 200km, wiele osób bało by się jechać takim dziadkiem tyle :) :) :) Silnik pracuje głośno ale nie przeszkadza mi to. Po wymianie boost pina w pompie to całkiem inne auto!!!
W golfie po 4 latach mojej jazdy delikatnie stuknie przy wstecznym, poza tym wszystko śmiga
Zawieszenie przełożone z Gola 3 GTI polecam!!!!! Niżnej o 3 cm, sztywniej i bardziej twardo ale można się pchać w zakręty ale bez przesady.
Jestem wyskoki i przeszkadza mi słaba widoczność za boki, cofać można bez obaw
Jak na te lata to wszystko ok
Ogrzewanie jest super!!! Szyby odparowywuja gorzej ale nie ma problemu
Dla 2 osób jest dobrze, w 5 jest problem
Najgorzej ze wszystkich ocen, jest głośno
Przy bardzo spokojnej jeździe moglem zejść do ok 5 l, przy prędkościach powyżej 150km autostrada i lewy pas ok 8 l
Rewelacja!!! Miałem wielkie szczęście trafiając na tego Golfa, ceny części są śmieszne, można wiele rzeczy naprawić w domu. Rozrząd kosztował 120zł, sprzęgło 300zł na niemieckich częściach
Usterki typu: przełącznik nawiewu naprawa 8min, podświetlenie zegarów 10min, uszczelka pod klawiatura 30zl - 15min, bezpiecznik świec żarowych 8zł!!!!!!!!! Reszty nie pamiętam ale są to śmieszne jak dla mnie usterki:) Wszystko za grosze, trzeba tylko mieć internet i troszeczkę pojęcia. Przy innych autach prawie nic nie można zrobić w domu.....
Brak poważnych usterek!!! Ne zdarzyło mi się Golfa pchać lub holować:)

On - zużycie paliwa dla silnika 1.9 TD 75KM 55kW [l/100km]

6,6