Ocena kierowcy - Volkswagen Golf III Hatchback

Silnik 1.9 TD 75KM 55kW
Rok produkcji 1992
Okres użytkowania: ponad 6 lat
Volkswagen Golf III Hatchback 1.9 TD 75KM 55kW 1991-1997 - Oceń swoje auto
Karoseria : Pomimo upływu lat korozja nie jest tak wielka, ale trzeba o to dbać.
Jest to wół roboczy, w miarę tani. Brak klimy trochę doskwiera, ale da się żyć. Można kupić fiata i będzie taniej, lub forda, ale niech mi ktoś pokaże te auta w wieku 21 lat tak bezproblemowe jak vw, to niemożliwe. Po 8 latach użytkowania, pomimo cofniętego licznika uważam, że to był dobry zakup.
Ten silnik jest bezproblemowy, wymieniasz tylko olej na czas i jeździsz, ale jazda autem to nie tylko silnik ale też cały osprzęt(pompa wody, alternator, rozrząd, koło pasowe itd) a wtedy zaczynają się wydatki, bo lepiej wstawić dobrą część i mieć spokój, ale to już trochę kosztuje. I wcale nie jest to takie tanie auto jak się wydaje. Po 300tyś plus przewijany licznik silnik nie pożera oleju ani nie kopci. Bardzo trwała jednostka.
Zrobiłem nim 150 000, zaraz po kupnie rozsypało się sprzęgło, ale przecież nikt nie wyszykuje nam auta przed sprzedażą. Licznik był cofany, ale i tak sprzęgło sprawuje się dobrze, to nie złom typu dwumasa która zdycha po 100tyś. Jak przesmarujesz wybierak od czasu do czasu to biegi wchodzą leciutko.
Jak na nasze drogi to zawieszenie jest tanie i dość długo wytrzymuje, ale tu też rządzi zasada im lepszą część wsadzisz tym dłużej jeździsz. Wsadzisz dobre łożysko to będzie huczeć 20tyś i więcej zanim się rozsypie, badziewne strzeli bezobjawowo w trasie i masz kiszke :)
Nie ma się do czego doczepić.
Auto nie jest zbyt pojemne, ale jak ktoś chce to niech kupi kombi i ma full wypas.
Wentylacja jak na auto tej klasy i rocznik jest ok, w zimie dość długo się nagrzewa.
Dla kierowcy jest dość dużo miejsca ale tylko wtedy gdy fotel jest regulowany w kilku płaszczyznach inaczej siedzi się jak na taborecie(ja mam 187cm wzrostu) :) Z tyłu miejsca co kot napłakał, każdy kto jedzie nim tak około 50km na tylnej kanapie marudzi po wyjściu :)
Tak do 110km jest w miarę ok, ale powyżej hałas staje się uciążliwy. Auto jest stare i czego się spodziewać po tym roczniku? Do plusów zaliczam trwałość materiałów wykończeniowych.
Mało pali przy oszczędnej jeździe, auto bez skomplikowanej elektroniki proste w obsłudze, ale ceny lepszych części nie są małe, do tego dochodzi problem z uczciwym mechanikiem, jak trafimy na zdziercę to kroi tak jak za zboże :) I znowu powtórzę im lepsze części tym bardziej bezproblemowa i bezstresowa jazda.
Jakość jak na ten rocznik(92) jest ok, podejrzewam że im nowsze auto tym wydatki większe, za komfort trzeba płacić.
Auto ma 21lat i niestety drobiazgi się sypią i pozostaje dylemat "olać to albo robić" ja olewam i daje się z tym żyć. Instalacja elektryczna działa bez zarzutu.
Ani razu auto nie zawiodło mnie w trasie, "jak dbasz tak masz".

On - zużycie paliwa dla silnika 1.9 TD 75KM 55kW [l/100km]

Volkswagen Golf III Hatchback