Ocena kierowcy - Volkswagen Golf III Kombi

AgaM, 14 lat temu
Rok produkcji 1996
Volkswagen Golf III Kombi 1.8 75KM 55kW 1993-1999 - Oceń swoje auto
Zawieszenie
Inne : Problemy w zimie z zamkami (strasznie wkurza)
Mimo spalania i drobiazgów które powodują wzmożone przekleństwa jest ok. Mogę nawet przyznać ze go lubię :) Porównując do Fiesty muszę przyznać że do Golfa mam mniej zaufania. Fiestą zawsze dojechałam do mechanika tu już tak fajnie nie jest. Do tego drobiazgi z Fiesty nie uniemożliwiały jazdy a tu często tak bywa :( szczególnie w zimie.
Wszystko ok. Miły, grzeczny i trochę głośny ale wiernie rwie do przodu. Mimo że jak na taką wielkość to tylko 75 KM to porównując do nowej Skody Octavii 1.6 (około 100 KM) wydaje mi się że Golf jest bardziej zrywny i zwinny.
Bez problemów
Fajowsko. Super trzyma się na zakrętach w zimie trochę rzuca tyłem na śliskich zakrętach ale to chyba przez stare opony na tylnej osi.
Po przejściu z Fiesty muszę przyznać że pomimo rozmiarów mojego kombi rewelacyjnie wszystko widać i łatwiej mi parkować.
Wszystko w zasięgu łapek i wzroku.
Oj oj ślicznie i szybko się nagrzewa w zimie.
Nikt się o nikogo nie obija. Bagażnik ogromny.
No przyznaje że potrafi być głośny i nie umiem się przyzwyczaić do brzmienia.
Ech tu problem. Przy pojemności 1,8 i to w mieście nie da rady poniżej 10 litrów a w zimie nawet 12. W trasie schodzi do 7. Ceny napraw w normie.
Myślę że możne być choć troszkę przepłacamy. A psuja się jak większość autków.
Jak na ten rocznik to nie ma siły żeby coś się nie psuło. Z drobiazgów: -popsuły się całkowicie oryginalne głośniki, -złamana tylna wycieraczka. Więcej problemów w zimie szczególnie z zamkami. przy dużym mrozie ładnie się otworzy(jak nasmarujesz uszczelki) ale nie zawsze możesz zamknąć drzwi. Ogólnie te drobiazgi strasznie denerwują!
Z troszkę poważniejszych to padł rozrusznik i myślę że następny będzie przełącznik zespolony coś tam już dymił :) ale wszystko na razie działa.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.8 75KM 55kW [l/100km]

8,8