Ocena kierowcy - Volkswagen Golf III Kombi

Adam, 6 lat temu
Silnik 1.9 SDI 64KM 47kW
Rok produkcji 1998
Volkswagen Golf III Kombi 1.9 SDI 64KM 47kW 1997-1999 - Oceń swoje auto
Zawieszenie : Prostota i koszt części. A do tego nieźle się trzyma drogi.
Układ hamulcowy : Korozja przewodów hamulcowych
Układ hamulcowy : Czujnik ABS potrafi wyskoczyć błád a potem kilka tygodni ok.
Jako drugie auto - robocze. Potrzebne było na chwilę, nie zamierzałem nawet przerejestrowywač, a zostanie dłużej. Jak na tak stare auto to rewelacja. Niewielkie zadbanie o stan techniczny na razie się odwdzięcza. Pewnie dlatego że polska wieś woli tdi od sdi to trafiłem na niezajeżdżone autko.
Po wymianie oleju wyraźnie cichszy. Odpala z pół obrotu w każdych warunkach. Oczywiście 'słaby' ale jak się umie zmieniać biegi to wystarcza. W trasie 120 km/h jedzie się przyjemnie.
U mnie niestety nie jest skrzynia od tego modelu. (Ktos włożyl skrzynie od golfa mk2 i przerobił sterowanie sprzęgłem na hydrauliczne) Podobno oryginalne się sypią. Tą skrzynię słyszę na 2 biegu a piątka dziwnie wchodzi.
Genialnie prosty! Jeżdżę bardzo dużo po kiepskich drogach i zawsze 'na wiosnę' wymieniam zużyte elementy. Wymiana łożysk i końcówek z robocizną w tym samochodzie śmiesznie tania. Nie przypuszczałem że prosty McPerson + belka z tyłu tak świetnie będą trzymać drogi.
Gdybym na siłę szukał mankamentów to chciałbym większe lusterka (są wystarczające, ale w busach są większe)
Fotele ok, ale trochę twarde - mają tez regulację wysokości. Brak miejsca na kubki. Fajna opcja że schowek można uchylić ze szczeliną. Brak regulacji kierownicy. Zegary czytelne. Wszystko tam gdzie powinno być.
Wersja bez klimy. W zimę trzeba trochę poczekać jak się nagrzeje. W upały ciężko - szyberdach ledwo daje radę - więcej daje otworzenie okna z tyłu ale w trasie to męczy albo szum albo temperatura.
Jak na kompakta to tu jest bardzo dużo miejsca - zdecydowanie więcej jest miejsca z przodu niz w insignii czy w nowym focusie. Fotele można odsunąć daleko do tyłu
Silnik ok. Powyżej 110 nie słychac silnika bo szumi wiatr. Dla mnie jest głośno, ale znajomi mówią wręcz przeciwnie.
Na trasie przy 120km/h zawsze pali 5.1 - 5.2. Przy mniejszych prędkościach zdecydowanie mniej. Auto bez klimy!
Kupiłem za 2200 zł :) bo naprawa innego samochodu miała potrwać dłużej, a za te pieniążki jestem bardzo pozytwnie zaskoczony.
Ale auto ma 20 lat! Wymiana ślizgów foteli. Popiskuje pasek klinowy. Jakiś zwierzak wygrzebuje mi wyciszenie silnika z maski. Jeden czujnik ABS marudzi (może wiązka). Poniewaz jeżdżę po kiepskich drogach jak w każdym samochodzie wymieniam łożyska, sworznie, końcówki itd
Auto ma 20 lat! Nieprzyjemne było pęknięcie przewodów hamulcowych (rurek - wężyki były kiedys wymienione). Ze względu na wiek autka jestem zdziwiony bo na razie (30tyśkm) nic poważnego więcej nie było.

On - zużycie paliwa dla silnika 1.9 SDI 64KM 47kW [l/100km]

5,3