Ocena kierowcy - Volkswagen Golf III Kombi

many55, 13 lat temu
Silnik 1.9 TDI Syncro 90KM 66kW
Rok produkcji 1996
Volkswagen Golf III Kombi 1.9 TDI Syncro 90KM 66kW 1995-1999 - Oceń swoje auto
Silnik : Bardzo doba dynamika i niewielkie spalanie oraz napęd syncro to największe atuty tego auta.
Karoseria : W moim egzemplarzu rdza pojawiła się już na bardzo wielu elementach
Dla mnie samochód jest narzędziem. Ma mnie bezproblemowo przewieść relatywnie tanio z punktu A do punktu B. Golf nadaje się do tego wyśmienicie.
Zalety: - niezawodność - wystarczająca dynamika jazdy Wady: - dość głośna praca
Zalety: - skrzynia jest bardzo elastyczna, idealnie spasowana z tym silnikiem Wady: - czasem \"haczy\" jedynka
Zalety: - napęd 4x4 idealnie sprawdza się w zimie jak i na piaskowych drogach z dobrymi ciut wyższymi oponami - auto dobrze trzyma się drogi Wady: - zawieszenie jest bardzo twarde co na naszych drogach jest dość dokuczliwe - od jakiegoś czasu zaczyna powoli uciekać mi olej z tylnego mostu:/ ale mala dolewka co pół roku załatwia temat:) - strasznie zabudowany spód auta co utrudnia zabawę w kanale pod autem
Zalety: - bardzo dobra widoczność - możliwość podniesienia fotela pozwala zobaczyć jeszcze więcej Wady: - brak
Przy moim wzroście 178cm pozycja za kółkiem jest bardzo dobra; wszystko jest na swoim miejscu chociaż mogło by być kilka więcej schowków. Przy dłuższych trasach trochę daje się odczuć twardy fotel ale przy 15min postojach co 200km można komfortowo podróżować.
Zalety: - dobre nadmuchy nie pozwalają parować szybom, chociaż przy pięciu zmokniętych osobach trzeba machać gąbka po szybie Wady: - ogrzewanie nie dawało rady przy -20 stopniach - strasznie długo nagrzewa się silnik - brak klimy daje odczuć się w lato; sytuacje trochę ratuje szyberdach ale i tak można się usmażyć
Zalety: - bardzo dużo miejsca - jak na razie przewiozłem wszystko to co potrzebowałem trochę większych gabarytów - auto idealne na wakacje:)) Wady: - przy maksymalnie odsuniętych przednich fotelach pasażerowie z tyłu mają przechlapane;)
Zalety: - da się normalnie rozmawiać;) Wady: - w aucie jest o wiele głośniej niż w samochodach benzynowych ale spokojnie można się do tego przyzwyczaić
- Spalanie:) po zatankowaniu \"pod korek\" przy spokojnej jeździe po trasie (bo tak głównie się przemieszczam) jestem w stanie przejechać >1100km :D - tanie części - możliwość zrobienia bardzo wielu rzeczy samemu w garażu
Trochę głośny i toporny ale jak za te piniądze, które wydałem na moją Skorupkę (koszty zakupu/naprawy/koszty eksploatacyje) jestem bardzo zadowolony.
- czujnik od ABSu - linka od ręcznego - zamek tylnej klapy
Przy 290k km zepsuł się przepływomierz- ok 450zł Blacharka sypie się u mnie jak w Polonezie:/

On - zużycie paliwa dla silnika 1.9 TDI Syncro 90KM 66kW [l/100km]

5,6