Ocena kierowcy - Volkswagen Golf III Hatchback

Nataliano, 13 lat temu
Rok produkcji 1992
Volkswagen Golf III Hatchback 1.4 55KM 40kW 1991-1997 - Oceń swoje auto
Karoseria : Nie wiem dlaczego, blachy są w perfekcyjnym stanie. Brak typowych ognisk korozji na tylnej klapie, czy też na nadkolach. Podloga zdrowa. SZOK! :)
Podsumowując. Rzeczy, które mi OKROPNIE przeszkadzają w moim golfie: 1. Brak wspomagania 2. Brak lampki rezerwy paliwa 3. Brak obrotomierza. Miło zaskoczyła mnie karoseria, o której wspomnę poniżej. Golf nie jest dobity, silnik jest jaki jest, jak ktoś chce śmigać niech kupi lepiej 1.6 i wyżej, bo 1.4 55KM nie polata. Trzeba mieć miejsce żeby się nim dobrze bujnąć. Chcę dodać, że wiele ludzi naklnie się na golfy. I może mają rację, bo często zżera je rdza, a silniki są katowane. Miałam duuuużo szczęścia, że trafiłam na ten egzemplarz. Wg mechnika moja golfina pojeździ jeszcze ładnych parę lat i myślę, że zostanie z nami do końca :)
Jak na rocznik i przebieg - bo zaraz uderzy 300 tys. mogę powiedzieć, że niemiecka technologia nie zawodzi. Widać trafił mi się dobry egzemplarz. Po takim czasie silnik ma tylko trochę nierówne obroty.
Skrzynia sprawuje się bez większych zarzutów. Dopasowana do silnika.
Bez szału. Po mieście wystarczające, a jeśli ktoś jest wymagający, niech lepiej nie wybiera się w dłuższe trasy, co mi osobiście nie przeszkadzało.
Widoczność bardzo dobra. Z przodu i z tyłu.
Jest ok.
Jak pochodzi to daje ciepło, w lato wieje nieco chłodem. Ale w upały tragedia :D Jak zapewne w większości aut bez klimy.
Jak na takie gabaryty jest naprawdę dobrze. Z przodu sporo miejsca i o dziwo z tyłu zostaje sporo przestrzeni dla pasażerów. Bagażnik - na pierdoły starczy. A jeśli ktoś chce przewozić szafy, niech lepiej zaopatrzy się w kombi :P
Poniżej przeciętnego, ale nie jest złe. Powyżej setki silnik 1.4 już dość głośno pracuje, ale porównując np. corsę, w golfinie jest ciszej.
Jedyny minus tego samochodu - nie wspominając o dynamice, ale czego tu wymagać od 1.4... - uważam, że jak na taką jednostkę napędową pali sporo. Średnio 7 litrów. Na trasie spali powyżej 6 przy jeździe oszczędnej - 90 km/h. Spalanie podaję naprawdę BARDZO ORIENTACYJNIE ze względu braku lampki rezerwy - porażka, nawet maluch ja miał. Jeśli chodzi o części naprawy śmiesznie tanie, ze względu dużej ilości tego pojazdu na szrotach :P Części nowe w przystępnych cenach.
Poczciwa golfina, dobry model, widać ktoś o niego dbał. Trafił w dobre ręce. Na bieżąco wymieniane częsci typowo eksploatacyjne. Jak na osiemnastolatka jest nieźle.
Żadnej poważnej usterki. Nigdy nie zawiódł na trasie. Wsiadam do niego bez obaw, że stanę po drodze.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.4 55KM 40kW [l/100km]

Volkswagen Golf III Hatchback