Lista ocen Volkswagen Golf III (170)

~David Mike
Hatchback 1.9 TD 75KM 55kW
Na pierwsze autko nadaje się doskonale. Przyjazne dla portfela, świetnie się prowadzi i jak na starego klonkra jest wyjątkowo mało awaryjne. Do tego możliwość ręcznej regulacji mocy, po prostu bajka. Koszty eksploatacji to grosze, a większość napraw można robić samemu. Jazda nim to czysta przyjemność ;) Do tego pięknie się prezentuje, a części do modyfikacji jest od groma.
~adamus75
Hatchback 1.9 TD 75KM 55kW
Jest to wół roboczy, w miarę tani. Brak klimy trochę doskwiera, ale da się żyć. Można kupić fiata i będzie taniej, lub forda, ale niech mi ktoś pokaże te auta w wieku 21 lat tak bezproblemowe jak vw, to niemożliwe. Po 8 latach użytkowania, pomimo cofniętego licznika uważam, że to był dobry zakup.
~LF
Hatchback 1.9 TD 75KM 55kW
Niewiele już jest na rynku tak tanich w eksploatacji samochodów. Spalanie spokojnie na poziomie 5 litrów, części za śmieszne stosunkowo pieniądze, zero poważnych usterek. Na minus tylko tragiczna dynamika i korozja. Ale jako wół roboczy tudzież wozidełko z punktu A do punktu B - perfekcyjny.
~HM
Hatchback 1.9 TD 75KM 55kW
Auto tanie w ekploatacji. w sumei niezawodne i długowieczne - GDYBY NIE BLACHA. Rdza w aucie z tego rocznika jest największym wrociem. To auto złamie się na pół od rdzy a silnik będzie dalej chodził. BRAK OCYNKU zmniejsza znacząco przewagę nmad francuzami - nawet seicento ma ocynk i sie trzyma. Golf II też go miał i trzyma się do dziś. Trójka niestety za kilka lat zniknie z naszych dróg, bo przerdzewieje do cna. niestety.
~jhosef
Hatchback 1.9 TD 75KM 55kW
Nie ma co oczekiwać po dieslu na mechanicznej pompie zbyt wiele ale zaskoczył mnie dość dużą kulturą pracy i niewielkim spalaniem. Odnosi się spore wrażenie ze silnik ma więcej niż fabryczne 75 koni. Wymaga dbania o rozrząd - ścinający się klin na wale. Przy demontażu kółka rozrządu koniecznie nowa śruba, chyba że ktoś lubi całujące się tłoki z zaworami. (Silnik)
~opinia golf
Hatchback 1.9 TD 75KM 55kW
Ogólnie dobre auto pod warunkiem że uda nam się kupić model w przyzwoitym stanie a o to jest b.trudno a wręcz graniczy z cudem. Jeśli ktoś kupuje grata z Niemiec za 3000zł to nic dziwnego że później musi więcej włożyć niż zapłacił za niego. Golf jest tani w eksploatacji oczywiście pod warunkiem, że ktoś go regularnie serwisuje. Jak się wymienia olej raz na dwa lata czy też nie sprawdza oleju w skrzyni biegów to nie dziwota ze skrzynia do...
3,2
~użytkownik25
Hatchback 1.9 TD 75KM 55kW
auto sprawuje sie adekwatnie do swojego wieku. duzą wadą jest kółko paska rozrządu i wielorowkowego na wale korbowym ( lubi się telepać i spadać)
~Rafał
Hatchback 1.9 TD 75KM 55kW
Ogólnie jak by nie drobne naprawy które mnie czasami nękają to byłbym zadowolony!
2,2
~sbk
Kombi 1.9 TD 75KM 55kW
tragedia nigdy więcej, samochód skarbonka każdy mechanik ci mówi ze jak wymienisz to i to to już będzie ok a za tydzień samochód znów odwiedza warsztat, nawet gdyby był inny silnik to za blacharkę i elektrykę należy sie pala,samochod zdecydowanie przereklamowanych pod wzgledem niezawodnosci, wyglad po 10 latach niestety kojarzy się z samochodem sprowadzanym przez polaków już parę lat temu,więć mocno przetsarzałyale nic dziwnego samoch ez zmian...
~kaliimea@wp.pl
Kombi 1.9 TD 75KM 55kW
Variant (combi). Rok produkcji 1994, rok modelowy - 1995. Sprowadzony z Niemiec (3 właścicieli) - kupiony w Polsce w październiku (jestem 1 właścicielem). . Przejechałem dopiero 600 km. Mogę być nieobiektywny. Piszę co jest dotąd. Z biegeim czasu mam nadzieję, że będę mógł pozmieniać swoje oceny w górę.