Ocena kierowcy - Volkswagen Golf IV Hatchback

Silnik 1.4 16V 75KM 55kW
Rok produkcji 1999
Volkswagen Golf IV Hatchback 1.4 16V 75KM 55kW 1997-2003 - Oceń swoje auto
Inne : Usterkowość mimo to bardzo łatwo go można sprzedać
Samochód ma swoje mocne strony jak i dużo słabych. Mimo kiepskiego silnika 1.4 daje radość z jazdy, dobre prowadzenie, duże poczucie bezpieczeństwa na drodze.Po zakupie gdy zacząłem nim jezdzić cieszyłem się, dawał naprawdę sporo frajdy do czasu... .Po kilku miesiącach rozpoczął się koszmar usterka goniła usterkę. ( o tym już pisałem).Byłem tym ogromnie zaskoczony miałem wcześnie starszą Ibizę, VW Polo i nie było takich problemów.Dobiła mnie awaria silnika, z tego co czytałem na forach to są typowe sprawy, dlatego samochód sprzedałem by uchronić się przed kolejnymi kosztami. Reasumując GOLF IV to straszna lipa, dziwę się koncernowi VW, że wypuszcza takie samochody i toleruje taką marną jakość. Samochód fajny, gdy by tylko nie ta ogromna usterkowość !!!. NIE POLECAM
Silnik jest słaby, mało elastyczny ale jak na swoją moc nie jest tak zle, po prostu typowy mieszczuch. Niestety silnik ten uległ awarii. Objawy to duże spalanie oleju, dużo białego dymu z rury wydechowej. Wymiana uszczelniaczy zaworów, czyli pół silnika do naprawy!
Pracuje OK ,czasami ciężko wchodzi 1 i 2 bieg.
Dobre wybieranie nierówności, duża pewność prowadzenia. Często trzeba wymieniać gumy stabilizatora powodujące głośne stuki na dziurach.
Nie mam większych zatrzeżeń
Dobra ergonomia- łatwa obsługa samochodu
Wentylacja dobra
Dużo przestrzeni z przodu, z tyłu jest znacznie mniej przestronnie
Wyciszenie jest przyzwoite, odgłosy z zewnątrz nie męczą
Jak na taką moc silnik pali za dużo, w mieście 7.5-8 litra na 100 Km.
VW GOlf trzyma cenę, drogi w zakupie.
Albo ja miałem pecha albo ten samochód tak ma. Dużo różnych usterek. Uszkodzenie centralnego zamka. Uszkodzenie kontroli elektrycznych lusterek, częste uszkodzenia gum stabilizatora, tylni spryskiwacz, uszkodzenie przewodów hamulca ręcznego ( zacisk się zakleszczył i nie odbijał )
Awaria silnika związana z nadmiernym braniem oleju. Rozebranie silnika (nowe uszczelki, pierścienie ). Falowanie obrotów silnika związane z ciągłym zabrudzaniem się przepustnicy silnika. Przepustnica musi być często czyszczona inaczej obroty falują poczym silnik gaśnie. Wyskakujące błędy poduszki bocznej które 2 razy kasowałem ( samochód nie miał poważnego wypadku jedynie lekkie parkingówki)

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.4 16V 75KM 55kW [l/100km]

7,2