Ocena kierowcy - Volkswagen Golf IV Hatchback

Bartosz, 4 lata temu
Silnik 1.4 16V 75KM 55kW
Rok produkcji 1998
Volkswagen Golf IV Hatchback 1.4 16V 75KM 55kW 1997-2003 - Oceń swoje auto
Auto mam już okrągły rok. Sprowadziłem je z niemiec z przebiegiem 149000km, to czy był prawdziwy czy nie ciężko powiedzieć. Chociaż fakt iż silnik nie bierze nic(!) oleju jest aż zadziwiający patrząc na opinie, chociaż może ktoś po prostu zrobił remont, albo coś zmodyfikował w silniku. Tak czy siak auto bardzo poprawne, nic nie stuka, jeździ bardzo przyjemnie, pojemność nie najgorsza jak na taki niewielki samochód, prowadzenie jak najbardziej ok. Jeśli chodzi o dynamikę to jest bez szału, ciężko coś wymagać od 75KM, za to da się normalnie jeździć po 120km/h lub więcej bez tracenia słuchu. Wygląd w środku bardzo "niemiecki", czyli wszystko jest na swoim miejscu i wygląda "normalnie", czyli nuda, za to wielki plus za kolor podświetlenia zegarów(niebieski). Jest bardzo przyjemny dla oka. Co do wyposażenia, to ja niestety mam wersję "gołą", więc z ciekawszych rzeczy mam tylko centralny zamek, abs i wspomaganie, więc nie będę się w tym temacie wypowiadał. Ogólnie nie polecam tego auta fanom emocji i jakiś fanaberii, bo to auto po prostu jeździ, dlatego wpasowywuje się prawie idealnie w moje oczekiwania.
Jest po prostu okej. W moim przypadku nic się nie dzieje. Dla tych co nie wymagają za wiele, wystarczy spokojnie, problemy z dynamiką dają o sobie znać najbardziej przy wyprzedzaniu na drogach ekspresowych.
Im częściej się jeździ tym lżej wchodzą biegi, po tygodniowym postoju zdarzy się że nie będzie chciała wejść jedynka albo wsteczny, ale ciężko spodziewać się bezproblemowego działania w aucie które ma tyle lat.
Auto bardzo przyjemnie jeździ, dobrze skręca.
Zaczęło trochę gnić obok przednich błotników, ale poza tym 0 rdzy.
Widać wszystko co trzeba, parkuje się bardzo łatwo, czujniki jak dla mnie są absolutnie zbędne.
Wszystko jest na swoim miejscu, zero udziwnień
Grzeje, działa, wszystko czytelnie opisane, nie ma tu nic ciekawego.
Ja jestem niziutki, więc jak ktoś siedzi za mną, to zmieści się nawet jakby miał 2 metry, ale przy rosłych kierowcach może być już problem. Tak czy siak przestrzeń jest akceptowalna
Przy wyższych prędkościach jednak robi się głośniej, aczkolwiek bez problemu można się poruszać z prędkościami autostradowymi(120-140km/h), no chyba, że ktoś jest na to wyczulony.
Gwiazdkę odejmuję za cenę rozrządu, cała reszta kosztuje grosze.
W sumie to mógłbym kupić to auto jeszcze raz, ale albo z lepszym silnikiem, albo w kombi
Coś tam się telepał i trochę szarpał przy dodawaniu gazu, ale czyszczenie przepustnicy i wymiana filtra powietrza najwidoczniej pomogła.
W ciągu roku zero problemów

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.4 16V 75KM 55kW [l/100km]

8,3