Ocena kierowcy - Volkswagen Golf IV Hatchback

Damian, 17 lat temu
Rok produkcji 1999
Volkswagen Golf IV Hatchback 1.6 100KM 74kW 1997-2003 - Oceń swoje auto
Ogólnie nie mam zastrzeżeń do marki VW,ale golf IV trochę im nie wyszedł.Chcieli zapchać rynek i nie dopracowali go do końca.Paru moich znajomych ma czwórki i niestety też borykają się z różnymi problemami.Niedługo zmieniam auto na GOLFA V GTi. To auto jest już o niebo lepsze i bardziej dopracoane, powrócili do korzeni.
Mógłyby być bardziej dopracowany.Wytrzymały.
Nie mam zastrzerzeń. Choć mam już drugą skrzynie bo pierwsza się posypała w mak :)
Układ jezdny jest dobry, a jeżeli go troszeczkę obniżymy to wspaniale się trzyma, tylko te polskie drogi.
Widoczność jest dobra.
Wnętrze jest bardzo przyjemne i i wypasione, dobre materiały wykończeniowe.
Posiadam klimatronika więc nie mam zastrzeżeń tylko trzeba co roku robić przegląd klimy (odgrzybianie).
Nie narzekam, ani moi pasażerowie.
Jest dobre ale przy wyższych obrotach silnika no cóż mogli by się lepiej postarać.
No zużycie przy motorze 1.6 jest duże ale dlatego gdyż auto jest bardzo ciężkie.Posiadam dwa komplety kół na lato i zimę. Na lato mam aluminiowe felgi 17"x225x45 spalanie w mieście 10,5 na trasie 8,3. Na zimę mam aluminiowe felgi 16"x205x55 spalanie w mieście 9,5 na trasie 7,3. Jak widać spalnie wzrosło o litr w zależności od kół. Wszelkie naprawy przeprowadzam w autoryzowanym serwisie Skody,pracują tam moi znjomi więc wiem że bedzie dobrze zrobione, a ceny jest taniej niż w serwisie Volkswagena.
Ogólnie auto jest ładne, nie zaduże, a zarazem przestronne. Cena nowego auta była stanowczo za duża za to auto.Dlatego polecałbym auta z ryku wtórnego najlepiej od pierwszego właściciela. Nie brałbym auta rozbitego jeżeli nie wiem jak mocno był uderzone bo bedziecie mili problemy.
Auto jest dobre choć polecam wozić ze sobą komplet żarówek i bezpieczników.
Też nie mam większych zastrzeżeń choć po przejechaniu 110tyś. km zaczeły się problemy: Wmiana skrzyni biegów(rozsypała się w mak),wymiana misy olejowej(polskie drogi),prowadnice od podnoszenia szyb (pękły plastki przytrzymujące szybę).

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.6 100KM 74kW [l/100km]

8,9