Ocena kierowcy - Volkswagen Golf IV Hatchback

SoLo, 18 lat temu
Silnik 1.9 SDI 68KM 50kW
Rok produkcji 1997
Volkswagen Golf IV Hatchback 1.9 SDI 68KM 50kW 1997-2003 - Oceń swoje auto
Mysle że samochód był doskonałym wybrem, przy dzisiejszych cenach paliw jest naprawde godny uwagi. Nasptępnym moim samochodem będzie z pewnością vw IV ze 130 konnym turbodieslem.
Silnik po przebiegu 130 tyś spiduje się znakomicie, nie ma żadnych wyciekow, teraz pojawil się wyciek z odpowietrzania walu korbowego ale wystarczy wymienić tylko oring i będzie ok. Silnik zaraz po rozruchu klekocze, ale wkońcu to diesel i mi się to podoba, po rozgrzaniu motor się uspokaja i do uszu nie dochodzą już tak uciążliwe dzwięki jednak nie pozwala zapomnieć że to diesel, brakuje mi w tym autku turbiny, ale cóz nie jestem rajdowcem, do normalnej jazdy stanowczo wystarcza.
Skrzynia biegów pracuje bez zarzutów, bardzo podoba mi się włączanie biegu wstecznego, biegi wchodzą jak nalezy, aż miło jes sięgac do lewarka.Jeździlem wcześniej oplem i przeważnie przy włączaniu wstecznego biegu zgrzytała skrzynia, w golfie jak narazie jest super
Tu moge mówić w samych superlatywach, jak wcześniej wsomninałem wczesniej jeździłem oplem vectrą i jak dla mnie vectra miała za miękkie zawieszenie, golf jest dośc twardy, i pozwala na doskonałe wyczucie samochodu na zakrętach, trzyma się doskonale drogi, szybko reaguje na ruch kierownicą, jest bardzo wyczuwalny.
Napewno auto nie nadaje się do nauki jazdy bo z tyłu jest bardzo gruby słupek co ogranicza widocznośc przy cofaniu, jednak mi to nie przeszkadza bo ja jeżdże do lusterek, lusterka są duże, jest przez nie bardzo dobra wdocznośc do tyłu.
Jak to w vw wszystko jest na swoim miejscu, obslujue sie intuicyjnie, tylko włącznik swiateł awaryjnych jest umieszczony dośc niefortunnie, a poza tym to jest super.
Samochód dośc szybko się nagrzewa,, szyby nawet w deszczowe dni o dużej wilgotności powietrza nie parują, nawet gdy samochodem jedzie 5 osób.
Szczerze nie jechałem tym samochodem z tyłu i nie często woże tam ludzi, jednak gdy juz wioze to nie słysze nażekania, osobiście mam 190 cm. wzrostu i z przodu mam wystarzająco duzo miejsca i czuje się wygodnie.
nie jest to lexus, jak na auto z silnikem diesa jest przyzwoicie, szczegolnie gdy sinik się nagrzeje.
Samochód bardzo mnie zaskakuje zuzyciem paliwa, na 30 litrach spokojnie robie 600 km, jezdzę mieszanie troche na miejscu troche na trasach, jak dla mnie zuzycie paliwa jest naprawde na bardz dobym poziomie
stusunek ceny do jakości jest bardzo dobry, częsci oryginalne sa tanie a zresztą nie trzeba ich czesto kupować, obsługa samochodu sprowadza się do wmiany oleju i filtrów i lania paliwa.
Odpukac w niemalowane, w samochodzie wymieniłem lozysko z przodu i teraz czeka mnie wymiana oringu przy odmie, tak że można z czystym sumieniem powiedzieć że samochód jest bezawaryjny.
Zawiódl mnie tylko raz, miałem akumulator od nowości samochodu czyli od 1997 r. a dziś jest 2005, tak że to nie wina samochodu że nie odpalil , po wymianie bateri na nową dalej śmiga jak nalezy

On - zużycie paliwa dla silnika 1.9 SDI 68KM 50kW [l/100km]

4,1