Ocena kierowcy - Volkswagen Golf IV Hatchback

Silnik 1.9 TDI 110KM 81kW
Rok produkcji 1998
Volkswagen Golf IV Hatchback 1.9 TDI 110KM 81kW 1997-2000 - Oceń swoje auto
Silnik : Bezawaryjny silnik
Generalnie bardzo polecam to auto. Fakt, że Golfy trzymają się ceny też o czymś świadczy. Samochód ekonomiczny, bezawaryjny i jak na swoją klasę wygodny. Gdybym nie potrzebował większego auta, kupiłbym go jeszcze raz. Pozdrawiam
Silnik w tym aucie jest chyba nie do zabicia. Jeśli znajdzie się stosunkowo zadbany egzemplarz można jechać na drugi koniec świata nie bojąc się o awarię. Jeździłem tym autem przez ponad 2 lata i nie miałem żadnej, nawet najmniejszej usterki silnika.
Skrzynia biegów jest dobrze zestrojona, krótki lewarek nadaje sportowego charakteru. Chodzi bez zarzutu. Jedynie zimą, zanim silnik się rozgrzeje biegi wchodzą trochę ciężko (szczególnie jedynka), ale po przejechaniu kilku kilometrów problem ustępuje.
Standardowe zawieszenie jest zbyt niskie i zbyt miękkie jak na mój gust, często ociera miska olejowa podczas jazdy w koleinach i trzeba mocno zwalniać przejeżdżając przez progi zwalniające aby nie uderzyć spodem auta.
Widoczność jest ok, auto jest kompaktowe, bardzo szybko można \"wyczuć\" jego rozmiar.
Wszystko w środku znajduje się w zasięgu ręki.
Wentylacja ok.
Przestrzeń... Dziwią mnie opinie mówiące, że w samochodzie jest mało przestrzeni. To jest samochód klasy kompakt! Jak na swoją klasę, miejsca jest naprawdę sporo. Mam 192 cm wzrostu i nigdy nie czułem się uwięziony ;) Nawet jadąc z tyłu (oczywiście po przesunięciu fotela pasażera do przodu) było mi wygodnie.
Wyciszenie jest na dobrym poziomie, lecz przy prędkościach powyżej 140 km/h ciężko się rozmawia, silnik daje o sobie znać w postaci stosunkowo głośnej pracy.
Ekonomia na bardzo dobrym poziomie. Przez 2 lata (przejechałem 30 tys. km) nie licząc wymiany oleju, klocków, jedyną inwestycją jaką dokonałem była wymiana spalonej żarówki, poza tym nic się nie psuło. Dla porównania - Golfa zamieniłem na Lagunę II ze względu na większą ilość miejsca, i tutaj już w pierwszym tygodniu padła mi skrzynia biegów - dwumasa, dalej wtryski, zawieszenie... Nie ma wogóle czego porównywać.

On - zużycie paliwa dla silnika 1.9 TDI 110KM 81kW [l/100km]

6,4