Ocena kierowcy - Volkswagen Golf IV Hatchback

slawek.wlkp, 9 lat temu
Silnik 1.9 TDI 110KM 81kW
Rok produkcji 1999
Volkswagen Golf IV Hatchback 1.9 TDI 110KM 81kW 1997-2000 - Oceń swoje auto
Silnik : Bardzo dobra jednostka chyba najbardziej udany silnik zaraz po 90 tce.Moj przebieg to 320000 i silnik oleju nie bieze i jest suchutki,pali od strzała zimą czy latem.
Układ elektryczny : Jedyna usterka to podswietlenie wnetrza raz działa raz nie.
Powiem tak ,jesli ktos szuka auta na długie lata i dobrze poszuka to bedzie jezdził bez problemu i bedzie baaardzo zadowolony.Ja swoim przez dwa i pół roku zrobiłem 80000 i wiem ze drugie tyle zrobie bez problemu,pewne i do tego oszczedne autko.
Silnik jak zimny to troche głośny ale jak sie nagrzeje to nabiera kultury.Sam silnik kompletnie bezawaryjny turbo tez (jak sie o nie dba).Wymieniłem zawór N75(180 zł) i zaworek w pompie bo paliwo schodziło przez noc( 40 zł).Leje olej 10W40 liqui molly MOS2 i mam przebieg 320000 i nie bierze oleju.
Nic nie chaczy i nie zgrzyta,czuc jak biegi wchodzą.ok
Troszke sztywny,co jest plusem na dobrych drogach ale po dziurach troszke nieprzyjemne.Moze tez to wina opon 205/55/16 bo na zimowkach dużo lepiej 185/60/15.Zawieszenie ogólnie bardzo wytrzymałe,wymieniłem tylko tylne tuleje.
Troszke ciasne wnetrze,to jest kompakt a nie limuzyna.Widocznosc z tyłu utrudniona przez szeroki słupek.
Pod tym wzgledem nic nie mam do zarzucenia.Fajne podswietlenie i wcale nie jest meczace w nocy.
Grzeje zima szybko a latem klima daje rade.Szyby jakos strasznie nie paruja bez klimy w deszczowe dni,trzeba co poł roku wymienić filtr kab. bo sie duzo syfu zbiera.Wymieniłem termostat bo sie zacinał.
Tak jak pisałem nie jest to limuzyna,ja z przodu daje rade a z tyłu to juz ciasno na nogi.Dlatego nie kupie juz małego auta,teraz bedzie passat b5fl
Duzo lepsze jak w hondzie,Troszte silnik słychac ale niejest to jakis drazniacy dzwiek,ale zawieszenia i opon nie słychac prawie wogóle.
Auto raczej bez awaryjne jak sie o nie dba,a jak juz cos trzeba wymienic to poprostu z wyeksploatowania.Czesci nie sa drogie i od reki dostepne w dobrych sklepach.
Za ok 10000 mozna mieć dobre oszczedne i ładnie wygladające auto,a jak dobrze poszukasz to i bezawaryjne.Najgorzej jak ktos kupi takiego golfa z trzech złożonego to juz skarbonka i negatywne opinie.
Napisze krótko :SUPER I OBY TAK DALEJ
Jedyna "poważną" usterką był akumulator,poprostu padł po 6 latach.

On - zużycie paliwa dla silnika 1.9 TDI 110KM 81kW [l/100km]

Volkswagen Golf IV Hatchback