Ocena kierowcy - Volkswagen Golf IV Hatchback

Tomek8311, 14 lat temu
Silnik 1.9 TDI 90KM 66kW
Rok produkcji 1998
Volkswagen Golf IV Hatchback 1.9 TDI 90KM 66kW 1997-2000 - Oceń swoje auto
Silnik : Bardzo ekonomiczny silnik. Wczesniej posiadałem golfa 3 z podobnym silnikiem ale spalanie było nieco wyższe.
Po dwóch latach eksploatacji mogę śmiało powiedzieć że to dobre auto. Przez ten okres miałem tylko jedną poważniejszą awarię ale to tylko i wyłącznie moja wina. Problem polegał na tym że tankowałem paliwo bardzo złej jakości bo chciałem zaoszczędzić i oszczędności moje skończyły sie po niecałym roku takiego tankowania jak silnik miał problemy z odpalaniem bez względu czy był ciepły czy zimny i do tego zaczął chodzić jak "traktor". Została wymieniona pompa wtryskowa i zaczełem tankować tylko na orlenie i już ponad rok jest to niezawodny samochód. Jest to auto godne polecenia i jak się dba o niego to naprawdę może długo służyć.
Jeden z najlepszych i najtrwalszych silników m.in dlatego że nie jest wysilony. Moc jest wystarczająca przy wyprzedzaniu i do tego to spalanie:) choć kultura pracy pozostawia trochę do życzenia zwłaszcza gdy jest zimny, ale ogólnie jest dość cicho, dopiero przy prędkościach powyżej 150km/h robi sie głośno.
Biegi wchodzą miękko i precyzyjnie, ale czasem jest mały problem z pierwszym biegiem(wchodzi nieco ciężej) Ale ogólnie ok.
Układ jezdny jest doskonały. Bardzo dobrze trzyma się drogi, czuć to zwłaszcza na zakrętach. Mam seryjne zawieszenie ale jest dość niski i po naszych drogach zdarza się zahaczyć dolną osłoną silnika o nierówność na drodze.
Widoczność jest dobra zarówno do przodu jak i do tyłu.
Klimatyzacja jak i ogrzewanie sprawują się bardzo dobrze.
Z przodu dla kierowcy i pasażera jest sporo miejsca niestety z tyłu robi się ciasno zwłaszcza gdy kierowca jest wysoki.
Wyciszenie jest dość dobre ale tak jak napisałem wyżej, gdy silnik jest zimny to mocno daje o sobie znać ale jak osiągnie swoją temperaturę to jest ok. Przy prędkościach do 120-130 km/h jest praktycznie niesłyszalny, dopiero przy wyższych prędkościach staje się słyszalny.
Spalanie jest bardzo zadowalające. Jeżdżę głównie do pracy 20km i spalanie nie przekracza 5,5 litra. w mieście zwiększy się o niecały litr, oczywiście nie mówimy o wciskaniu pedału gazu na max, wtedy zbliży się nawet do 8 litrów.
Auto na które zawsze można liczyć, nigdy nie miałem problemu z uruchomieniem nawet przy ostrych mrozach. Drobne usterki zdarzają się ale to nie istotne wady. Każde auto posiada wady.
Poważne usterki mi sie nie przydarzyły.

On - zużycie paliwa dla silnika 1.9 TDI 90KM 66kW [l/100km]

5,4