Ocena kierowcy - Volkswagen Golf IV Kombi

Silnik 1.9 TDI 110KM 81kW
Rok produkcji 2001
Okres użytkowania: ponad 6 lat
Volkswagen Golf IV Kombi 1.9 TDI 110KM 81kW 1999-2006 - Oceń swoje auto
Inne : Całokształt z wyjątkiem miejsca na kolana dla pasażerów tylnej kanapy
Poczciwe kochane aucisko!- to najlepiej oddaje całokształt tego samochodu
Szanowni Państwo jest dobrze. Silnik to najmocniejsza strona tego autka. Poczciwy wół roboczy, nie do zajechania!:) Jak go kupowałem w 2001 roku to jeśli chodzi o elastyczność wzorowa, teraz przeciętna.
Nie miałem najmniejszych kłopotów. Przy 240 tys. poleciało mi koło dwumasowe i sprzęgło, no ale nic nie trwa wiecznie. Za naprawę zapłaciłem 2 tysie i teraz jeździ jak nowy.
Bardzo dobrze i przyjemnie. Amortyzatory też wymieniłem przy 240 tys.
Idealna. Plaski przebieg linii szyb zapewnia idealną widoczność. Teraz jest stylizacja, że linia szyb zadziera do góry ku tyłowi - makabra.
11-lat "współżycia" robi swoje, więc nie jestem tu obiektywny:). Dla mnie idealnie
Mogłoby być lepiej. Wentylacja i przestrzeń dla pasażerów tylnej kanapy w szczególności jeśli chodzi o ilość miejsca na kolana to największa porażka tego autka.
Przestrzeń dla pasażerów przednich siedzeń DOSKONALE, jeśli chodzi o tylną kanapę to może nie bardzo źle tylko źle. Auto dla rodziny z 2 dzieciakami do lat 13-15.
Szału nie ma. Zimny silnik wkrada się do ucha jak ryk niedźwiedzia polarnego ale... jak już się rozgrzeje bzyczy przyjemnie jak pszczółka zbierająca latem nektar ;) - no może jak bąk:)
To autko można naprawić wszędzie. Części ogólnie dostępne, a ceny przystępne. Ale za darmo nikt mi go nie chciał naprawić:)
Mam go od nowości,kupiłem w salonie. Wtedy był droższy od konkurencyjnych marek. Po ponad 10 latach "współpracy" rozumiem dlaczego.
Poza stałymi elementami które po prostu muszą się zużyć podczas normalnej eksploatacji to.... NIC, a NIC! Przecież nie będę pisał o przepalających się żarówkach albo przetartych klockach hamulcowych.
Był u mnie moment desperacji, a spowodowała to turbina. Średnio co 3 miesiące jeździłem z nią do mechanika, no i oczywiście kasa, kasa i jeszcze raz kasa. A to się zacinała, a to był spadek mocy itd, itp. Wszystko to się działo po 150 tys. Ale jak patrzę na to z perspektywy czasu to wina leżała w mechaniku, a nie w turbinie. Pojechałem do innego, naprawił za pół ceny i od 3 lat nie mam najmniejszych problemów.

On - zużycie paliwa dla silnika 1.9 TDI 110KM 81kW [l/100km]

Volkswagen Golf IV Kombi