Ocena kierowcy - Volkswagen Golf IV Kombi

kris, 17 lat temu
Silnik 1.9 TDI 110KM 81kW
Rok produkcji 2001
Volkswagen Golf IV Kombi 1.9 TDI 110KM 81kW 1999-2006 - Oceń swoje auto
nie jest to auto zupłnie bezawaryjne ale wydaje mi się że zasługuje na dobrą opinię, która krąży na temat aut tej marki. Bardzo wiele zależy od eksploatacji, wówczas samochody nawet z dużym przebiegiem jeżdżą bardzo dobrze
gdy auto stoi na dworze po mroźnej nocy, przy odpalaniu silnik nierówno pracuje przez dosłownie kilka sekund. Poza tym czasem zacinał się zawór przy turbinie, który ma za zadanie popuszczać ciśnienie - przez to auto traciło moc przy przyspieszaniu - jest to niebezpieczne i może się przytrafić w każdym momencie - trzeba uważać.
biegi chodzą przeciętnie, mogłyby bardziej płynnie. Olej w skrzyni ma odpowiedni stan
póki co jest ok. Słyszałem że bywa różnie
jak w tego typu aucie
mogłoby być lepiej jeśli chodzi o kokpit, ale generalnie nie narzekam
czasem parują szyby pomimo wymienionego filtra. Nie wiem od czego jest to uzależnione. Mam climatronic i czasem
cena zakupu do jakości samochodu jest dobra. Części są zbyt drogie
generalnie jest dobrze, były drobne usterki, ale jest to auto z przebiegiem 212000 km więc to nie dziwi
dokonałem jedynie wymian eksploatacyjnych: pompa wody, pasek rozrządu z rolkami i pasek wielorowkowy z łożyskiem (ceny części i usługi w serwisach są zbyt wygurowane)

On - zużycie paliwa dla silnika 1.9 TDI 110KM 81kW [l/100km]

5,8