Ocena kierowcy - Volkswagen Golf V Hatchback

kris, 14 lat temu
Silnik 1.4 FSI 90KM 66kW
Rok produkcji 2004
Volkswagen Golf V Hatchback 1.4 FSI 90KM 66kW 2003-2008 - Oceń swoje auto
Zawieszenie : naprawdę nie do zdarcia do tej pory nic.
Wyobrażałem sobie że kupujemy z żoną markę kojarzona z niezawodnością, jeżeli ktoś mi teraz powie że VW to niezawodność to go wyśmieje :)
Po pierwszej wizycie w serwisie, z usterką przestawienia faz rozrządu, zaraz po zakończeniu gwarancji, i od tego momentu raz na pół roku musze pokazać sie z grubszą naprawą.
troche haczy ale może się czepiam ...
świtnie trzyma sie drogi, dokładając jeszcze dobre opony to nawet zimą nie ma problemów z hamowaniem lub wyprzedzaniem.
Oczywiście można sie przyczepić do wielkości słupków bocznych ale gdzieś te poduszki trzeba poupuchać.
Jak na VW wzorowo, wszystko w zasięgu ręki tak gdzie powinno być, nawet lampki kontrolne jasne i czytelne i wiadomo o co chodzi jak sie zapali...
przejechałem już 145000 i niestety moge zgodzić sie z pozostałymi użytkownikami, szyby parują i trzeba troche czasu poświęcić..., a do tego te łożyska :(
jak na te gabaryty to calkiem nieżle to VW wykąbinował, dla kierowcy miejsca dużo wiem bo mam 190cm wzrostu, napewno nie jest ciasno, ale na wakację z małym dzieckiem to niestety za mało a jak bedzie 2 maluchów to już wogóle niczego sie nie zabierze. Fotele an długie trasy troche nie wygodne.
Moze być problemów ze słuchem jeszcze nie mam więc jest ok.
świeżo odebrany z salonu zaskoczył mnie ekonomiką w trasie na zbioniku zrobiłem 1000km, ale z biegiem czasu dystans jaki pokonuje na zbioniku to 900km jest nieżle ale ...
ja mam wersję trendline dołożyli elektryczne szyby z tyłu i dywaniki. ale fakt faktem że mogłoby byc tego troche więcej.
najbardziej meczące to łozyska od wentylacji. czasem elektryka szfankuje - zapalają sie kontrolki - trzeba pojechać do serwisu na skasowanie, bo nic nie wychodzi.
Nie wiem jak w poprzednich generacjach tego modelu ale dla mnie renoma się znacznie obniżyła. Cewki co jakiś czas należy wymienić, przestawiaja sie fazy rozrządu.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.4 FSI 90KM 66kW [l/100km]

6,7