Ocena kierowcy - Volkswagen Golf V Hatchback

Janek, 16 lat temu
Silnik 1.4 FSI 90KM 66kW
Rok produkcji 2007
Volkswagen Golf V Hatchback 1.4 FSI 90KM 66kW 2003-2008 - Oceń swoje auto
Inne : Cena i bogate wyposażenie seryjne.
Ciekawe auto dla młodej rodziny 2+2 (takiej jak moja). Funkcjonalne, bezpieczne i sprawdzone. Nie daje większej frajdy z prowadzenia ale za jego kierownicą czuję się bardzo pewnie. To moje drugie auto ze stajni Vw. Moim poprzednim autem (Polo 2001) pokonałem prawie 250 tys. km. . Dla zainteresowanych opinię o nim również zamieściłem na tym portalu.
Do silnika nie mam zastrzeżeń. Pracuje bardzo kulturalnie. Jednak jego moc jest zbyt niska. Do sprawnej jazdy proponuję wersję co najmniej 100-konną.
Biegi wchodzą lekko i bezproblemowo.
Twarde ale w miarę komfortowe zawieszenie. Pewne prowadzenie.
Widoczność bardzo dobra. Nie mam problemów z wyczuciem auta, nie potrzebuję więc czujników parkowania.
Doskonała jak zawsze. Intuicyjna obsługa. Wszystko jest na swoim miejscu.
Nie mam zastrzeżeń. W moim aucie zamontowany jest układ klimatyzacji.
Tutaj również doskonale. Siedzenia wygodne acz twarde. Dobrze trzymają na boki. Z tyłu dwie osoby podróżują w bardzo komfortowych warunkach, trzecia tylko na krótkich dystansach. Bagażnik wystarczający.
Nie mam zastrzeżeń. Przy prędkościach kodeksowych jest cicho. Głośno robi się podczas wyprzedzania.
W mieście przy działających radiu i klimatyzacji spala prawie 9,5 litra. Na trasie potrafię zejść poniżej siedmiu. Ceny przeglądów nienajniższe.
Kupiłem wersję promocyjną Trendline 1.4 Plus. Seryjnie jest wyposażona w ABS z EBV, ASR, MSR, 6 airbagów, elektryczne szyby przednie i lusterka boczne, centralny zamek z pilotem, wspomaganie i pełną regulację kierownicy oraz fotela kierowcy, klimatyzację. Do tego gratis ubezpieczenie i druga para drzwi. Dokupiłem autoalarm i zapłaciłem łącznie 56990 zł. Polecam!
Narazie bez usterek.
J.w.