Ocena kierowcy - Volkswagen Golf V Hatchback

Pawik, 11 lat temu
Silnik 1.4 TSI 122KM 90kW
Rok produkcji 2008
Volkswagen Golf V Hatchback 1.4 TSI 122KM 90kW 2005-2008 - Oceń swoje auto
Układ hamulcowy : Układ hamulcowy oraz kierowniczy to najlepsze elementy Golfa V. Silnik też jest niezły, ale pozostaje wątpliwość co do jego trwałości.
To moja już trzecia opinia, tym razem po przejechaniu 100 tys. km. Golf V to dobre i solidnie wykonane auto. Dbaniem o niego odpłaci się niezawodnością i bezpieczeństwem. Golf ponadto, co nie jest ujmowane w kategoriach ocen, ma znakomity układ kierowniczy i świetne hamulce. Jedyną obawą jest trwałość rozrządu silnika TSI i samego silnika.
Silnik nadal jest żwawy i elastyczny. Co prawda kultura pracy silnika przy przebiegu 100 tys. km nieco spadła, ale tragicznie nie jest
Skrzynia jest bardzo dobra i precyzyjna. Tak jak pisałem w mojej poprzedniej opinii, sporadyczne zgrzyty, to wina mojej nieuważniej zmiany biegów.
Tu jest przeciętnie. Mam nadzieję, że w wersji VII Golfa układ jezdny znacznie poprawiono.
Do przeciętnej widoczności, nawet po 4 latach eksploatacji, nie mogę się przyzwyczaić.
Ergonomia znakomita. W zasadzie nie ma się do czego przyczepić.
W zimie ogrzewanie jest bardzo słabe. W lecie klimatyzacja dosyć dobrze sobie radzi, ale w duże upały czasami są problemy. Niestety obecnym problemem jest smród w kabinie przy włączonej klimatyzacji lub zamkniętym obiegu powietrza. Nie potrafię sobie z tym poradzić. Częste wymiany mikrofiltru i odgrzybiania nic nie pomagają. To, jak narazie, moje jedyne utrapienie w Golfie.
Miejsca nie brak nikomu. Bagaże też się mieszczą bez problemów.
Wyciszenie nadal jest niezłe. Oczywiście mogłoby być lepiej.
Średnie, rzeczywiste, zużycie paliwa z 4 lat eksploatacji to 7,8L/100km. Wydaje mi się, że nie jest to zły wynik. Jeżdżę dosyć szybko i żwawo. Koszty przeglądów w ASO (Śląsk) są do wytrzymania i jak narazie wykonywane były bardzo dobrze.
VW to VW. Wszystko w temacie.
Żadnych problemów z drobiazgami. Nic nie skrzypi, nie piszczy, nie trzeszczy.
Żadnych awarii do przebiegu 100 tys. km !!! To wydaje mi się niesamowite - albo mam tak duże szczęście, albo odpowiednio szanuję samochód więc się nie psuje.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.4 TSI 122KM 90kW [l/100km]

6,9