Lista ocen Volkswagen Golf V Hatchback 1.4 TSI 122KM 90kW 2005-2008 (23) - Wentylacja i ogrzewanie

Na liście zabraknie 4 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Roudi
Hatchback 1.4 TSI 122KM 90kW
W TSI ogrzewanie to raczej nieporozumienie. WEBASTO powinno być na podstawowym wyposażeniu!!!! To jest jedyna wielka wada TSI i tym podobnych konstrukcji, duża sprawność małe generowanie ciepła. Dopiero po 10km wskazówka dobija do 90st. a i tak nie wiadomo czy tam zostanie! Silnik ma dwa termostaty- nie każdy serwis o tym wie! Nie polecam parkowania pod chmurką, rozmrażanie szyb trwa wieki, chyba że od razu wdepniesz gaz i 3,5tyś obr, ale w...
~Matt D.
Hatchback 1.4 TSI 122KM 90kW
Po połowie roku wyciekł płyn chłodzący z klimatyzacji. Na gwarancji usterkę naprawili. Wcześniej chwaliłem climatic ale teraz sam stwierdzam że jest dużo gorszy od climatronicu. Największy problem jest zimą z ustawieniem temp. Nastawiając daną temp na początku grzeje potem coraz chłodniej aż w końcu chłodzi. Wtedy przesuwasz pokrętło na cieplejszy zakres - i to samo najpierw grzeje potem chłodzi i tak do maksymalnego pola czerwonego. To nie...
~Matt D.
Hatchback 1.4 TSI 122KM 90kW
Climatic - czyli odpowiedź jak zaoszczędzić 4500 zł na climatronicu pod warunkiem że nie chce sie zaimponować sasiadowi co po zmywaku w Irlandii sprowadził 3litrową lagunę z Raichu i teraz nie ma za co jeździć. Półautomatyczna klimatyzacja. Czyli posiada termostat - dana temp. jest utrzymywana - tyle ze nie jestesmy w stanie okreslic co do 0.5 C. - tylko na co to komu (chyba że ktos jest pogodynką;-)
~Pawik
Hatchback 1.4 TSI 122KM 90kW
W zimie ogrzewanie jest bardzo słabe. W lecie klimatyzacja dosyć dobrze sobie radzi, ale w duże upały czasami są problemy. Niestety obecnym problemem jest smród w kabinie przy włączonej klimatyzacji lub zamkniętym obiegu powietrza. Nie potrafię sobie z tym poradzić. Częste wymiany mikrofiltru i odgrzybiania nic nie pomagają. To, jak narazie, moje jedyne utrapienie w Golfie.
~Pawik
Hatchback 1.4 TSI 122KM 90kW
Dosyć wolno kabina nagrzewa się w zimie. W lecie climatronic działa sprawnie, choć czasem trudno wyregulować optymalne warunki chłodzenia. Przełączanie auto/manual/nawiew na szybę jest trochę dziwaczne i daje nieprzewidziane efekty. No cóż trzeba opanować i się przyzwyczaić.
~madman
Hatchback 1.4 TSI 122KM 90kW
Na razie mogę ocenić jedynie ogrzewanie. Stosunkowo długo trzeba poczekać w zimie aż w środku zrobi się ciepło ale jak komuś bardzo to przeszkadza, to niech sobie zamówi podgrzewane fotele :-) Odparowywanie szybek działa całkiem sprawnie.
~danil
Hatchback 1.4 TSI 122KM 90kW
Klimatyzacja sprawdzona m.in. w wysokich temperaturach poludniowej europy, poza tym zero parowania przy ulewnym deszczu. Raz zaparowala szyba przy intensywnej mgle w nocy, szybko przeszlo po wlaczeniu guzika do nawiewu przedniej szyby i podgrzewania lusterek.
~Wolfsburger
Hatchback 1.4 TSI 122KM 90kW
Klimatyzacji jeszcze nie sprawdzałem (półautomatyczny climatic), ogrzewanie wydajne, dobre odparowywanie przedniej szyby i bocznych przednich. Gorzej z tylnymi bocznymi, zwłaszcza przy większej liczbie pasażerów i opadach atmosferycznych.
~kristatos
Hatchback 1.4 TSI 122KM 90kW
Klimatyzacji jeszcze nie sprawdziłem, natomiast ogrzewanie - wydajne ale powolne. Przy mrozach rzędu -15 stopni po nagrzaniu się silnika wystarczy ustawić pokrętło na połowę skali, wentylator na 1. bieg i jest wystarczająco ciepło.
~Piotrek
Hatchback 1.4 TSI 122KM 90kW
Latem jest ok. Ale zimą to porażka! Można zamarznąć! Nagrzewa sie bardzo długo! Rurki aluminiowe w klimie już sie sypią!!! samochód jest 2008 roku!!!
Volkswagen Golf V Hatchback