Ocena kierowcy - Volkswagen Golf VI Hatchback 5d

w, 14 lat temu
Silnik 1.4 TSI 122KM 90kW
Rok produkcji 2009
Volkswagen Golf VI Hatchback 5d 1.4 TSI 122KM 90kW 2008-2012 - Oceń swoje auto
Zawieszenie : Samochód bardzo przyjemnie się prowadzi. Bardzo przyzwoicie trzyma w zakrętach i sprawa wrażenie "przyklejonego" do drogi (oczywiście jak na samochód tego segmentu).
Karoseria : wyblakły kolor błotnika -- usterka usunięta przez serwis
Inne : Stukanie jakiejś linki o podwozie - usterka usunięta przez serwis
Ogólne wrażenie naprawdę bardzo dobre. Ciągle mnie czymś pozytywnie zaskakuje (drobne wpadki też się zdażyły, ale nie były/są uciążliwe i myślę, że występuja w każdym samochodzie - umówmy się, nie ma ideałów) i prowadzi się go z prawdziwą przyjemnością.
Tylko dwa słowa: Cichy i elastyczny. Jeśli nie potrzebujesz samochodu do wyścigów na drodze, to ten silnik jest wystarczający. Jeśli samochód nie jest załadowany po dach, to w zupełności wystarczy do dynamicznego wyprzedzania.
Biegi trafiają bez problemu na swoje miejsce. Jezeli nie potrzebujemy dużego przyśpieszenia, to nie ma potrzeby zbyt częstej redukcji biegów.
Chyba najlepsza rzecz w tym samochodzie!
Jeździłem samochodami, gdzie widocznosc była o wiele gorsza. Takich, gdzie jest znacząco lepsza nie bardzo pamiętam. Brak uwag!
Bardzo szybko można opanować "sterowanie" wszystkimi przyciskami w samochodzie (polecam kierownicę multifunkcyjną)Jedyna uwaga dotyczy braku wyświetlacza aktulanie ustawionej temperatury. Wartosć temp pojawią się tylko na chwilę podczas jej zmiany, albo na stałe przy gałce regulatora, co jest bardzo mało czytelne!
Przednia szyba trochę za często paruje. Oczywiście można to wyeliminować włączając klimatyzacje. Ocena nieco obniżona ponieważ w poprzednim samochodzie, który nie posiadał klimatyzacji szyba, aż tak często nie parowała. Poza tym działa bardzo dobrze, co szczególnie widać podczas odmarażania przednij szyby w okresie zimowym (tak na marginesie to przydałoby się jej ogrzewanie).
Jak na wielkość samochodu zadowalająca
To duży plus tego samochodu
Bardzo niska jakoś usług świadczonych przez serwis - zdażyło mi się korzystać z niego 3 razy(raczej drobne sprawy) i za każdym razem wiązało się to z nieuprzeją obsługą oraz długim czasem oczekiwania. Ponadto mam wrażenie, że "mój" serwis wychodzi z założenia, iż VW jest idealny, a cała reszta to moja wina. Spalanie samochodu w zasadzie zgodne z moimi oczekiwaniami w momencie podejmowania decyzji o zakupie. Ocena dobra ze względu na fakt, iż nie chce jej zaniżać przez niekompetentny serwis, z którego (jeszcze korzystam.
Posiadam dość dobrze wyposażoną wersję Highline, ponadto zdecydowałem się na ESP (polecam) i elektrycznie otwierane tylnie szyby. W tej konfiguracji samochód w zasadzie spełnia moje oczekiwania. Nie wydaje mi się, aby Stosunek cena/jakość odbiegał od średniej w tej klasie.
Drobne nieodciągnięcia się zdażyły, aczkolwiek nie mają one znaczenia przy ogólnemu wrażeniu dot. samochodu.
Nie wystąpiły i mam nadzieje, że nie wystąpią. Ocena niższa podyktowana jest wyłącznie zbyt małym przebiegiem mojego samochodu.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.4 TSI 122KM 90kW [l/100km]

7,3