Ocena kierowcy - Volkswagen Golf VI Hatchback 5d

Silnik 1.4 TSI 122KM 90kW
Rok produkcji 2011
Okres użytkowania: ponad 6 lat
Volkswagen Golf VI Hatchback 5d 1.4 TSI 122KM 90kW 2008-2012 - Oceń swoje auto
Po przejechaniu 100 tysięcy kilometrów mogę śmiało powiedzieć, że jest to dobry samochód. Z awarii po 6 latach padł oryginalny akumulator i tarcze do wymiany, poza tym kosmetyka. Ostatnio czytam w internecie wiele negatywnych opinii o VW i uważam, że to czarny PR nakręcany przez konkurencje. Silnik pracuje dość głośno jak na benzynę, ale nie je oleju, jest bezawaryjny i ekonomiczny. Nie dajcie się nabrać ''znawcom'' z internetu bo w pewnym momencie sam miałem odczucia z pogranicza schizofrenii czy na pewno mój samochód to Golf 1.4 TSI skoro nadal jeździ i zacząłem doszukiwać się w nim rzekomych mankamentów w serwisie.
SIlnik pracuje głośno po uruchomieniu (ok.minuty), później nadal głośno jak na benzynę, ale nie przeszkadza w trakcie jazdy. Przy regularnym serwisowaniu jest bezawaryjny i nie ''je'' oleju.
Bardzo dobry, nawet w ostrych zakrętach przy prędkości ok.80 samochód dobrze trzyma się drogi
doskonała, jak w każdym VW
Klimatyzacja przy długiej jeździe w upalne dni lubi przestać działać.
Samochód w trasie mieszanej (autostrada+zwykłe drogi) prawie zawsze pali w przedziale 6-7 l/100km

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.4 TSI 122KM 90kW [l/100km]

7,4