Ocena kierowcy - Volkswagen Golf VI Hatchback 5d

Rok produkcji 2010
Okres użytkowania: 5 lat
Volkswagen Golf VI Hatchback 5d 1.4 TSI 122KM 90kW 2008-2012 - Oceń swoje auto
Inne
Za te pieniądze to dobry samochód. Przestronny jak na wielkość i bezawaryjny. Zabezpieczenie antykorozyjne to moim zdaniem zdecydowanie najsłabsza strona. Przed zakupem rozważałem również Hondę Civic VIII. Ale była sporo droższe (chyba 10 tys). Ostatecznie nie żałuję zakupu, bo auto jest tanie w utrzymaniu i nie muszę wiele do niego dokładać.
Potencjalnie silnik ma problemy z łańcuchem rozrządu i w moim samochodzie został wymieniony przez poprzedniego właściciela. Poza standardowym serwisem (olej, filtry) nie wymagał żadnego wkładu. Osiągi nie powalają, ale są wystarczające. Spalanie dość niskie 5-9l.
Mogłaby dawać większy opór przy zmianie biegów. Ale nie sprawia problemów.
Prowadzi się poprawnie, tak jak większość VW. Czuć jednak różnicę w stosunku do nowszych aut. Przy moim przebiegu już sporo zostało wymienione: amortyzatory przód i tył oraz łącznik stabilizatora przód. Więc nie jest najbardziej trwałe. Może to kwestia dróg na śląsku.
Sporo rdzy pojawiła się na klapie bagażnika, progach oraz nadkolach.
Duże szyby o prostym kształcie bardzo pomagają.
Jak na wielkość samochodu jest świetnie. Bardzo dużo miejsca z tyłu. Bagażnik też jest spory. Udało mi się nawet przewieźć leżankę Hemnes z Ikea, co mnie pozytywnie zaskoczyło.
Przy 120 już zaczyna być głośniej i choćby radio już gorzej słychać. Myślę, że mogłoby być trochę lepiej.
Części i serwis są tanie (zaleta popularnego auta).
- zamek prawych tylnych drzwi był do wymiany (dobrze, że dziewczyna po zamknięciu auta sprawdzała każde drzwi, bo nie wiem kiedy bym zauważył :) ) - co jakiś czas pojawiało ostrzeżenie o poduszce powietrznej, okazało się, że kabel pod siedzeniem za luźno był wpięty - napinacz pasów trochę słabo działa
Na szczęście nie miałem jeszcze żadnej.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.4 TSI 122KM 90kW [l/100km]

5,9