Ocena kierowcy - Volkswagen Golf VI Hatchback 5d

ZAK, 12 lat temu
Silnik 2.0 GTi 210KM 154kW
Rok produkcji 2012
Volkswagen Golf VI Hatchback 5d 2.0 GTi 210KM 154kW 2008-2012 - Oceń swoje auto
Przeniesienie napędu : Jeździłem wieloma automatami. To co włożyli do Golfa GTI czyli DSG jest prawie doskonałe. Byle nie startować z pedałem gazu w podłodze. No i ten silnik, mały z wielkim sercem, i te hamulce, najlepsze z jakimi miałem do czynienia.
Super-zabawka, mówią znajomi po pierwszej przejażdżce. Ale to pełnowartościowe auto, które cieszy w każdej chwili. Od otwarcia drzwi do pierwszej \"setki\", która się pokazuje gdy sąsiad, który wyruszył tuż za mną włącza \"jedynkę\". W każdej kategorii znajdę lepsze auto. Ale takiej sumy zalet nie ma NIC co ma silnik i jeździ na 4 kołach. TOP GEAR dał mu 9 pkt na 10 możliwych. Teraz wiem dlaczego.
Silnik jest głośny ale auto świetnie wyciszone. I o to chodzi.
Skrzynia DSG jest idealnie skonfigurowana z silnikiem.
Jeździ jak przyklejony. Prosto i w zakrętach. Startuje i skręca jakby miał napęd na 4 koła. Tak działa XDS.
Przy skręcaniu w lewo trzeba się nieco wychylić. Poza tym bardzo dobrze, szczególnie z asystentami i kamerą cofania.
Doskonała. Wszystko pod ręką. Obsługa intuicyjna. Instrukcja jest bardzo gruba. Wystarczyło dać kilka kartek. Ale Niemcy są bardzo akuratni.
Za krótko jeżdżę, żeby dać pełną ocenę. Zobaczymy za rok. W tej chwili idealnie, jak w audi, którym jeździłem poprzednio. Może klimatyzacja w audi \"zaskakiwała\" nieco szybciej.
To nie jest wielka limuzyna, tylko hatchback ale po przesiadce z audi A4 nie widzę z przodu większej różnicy. Jak jest z tyłu, jeszcze nie wiem. Na oko wygląda nieźle:)
Niektórzy są zadziwieni jak cicho jest w środku. Ale wystarczy włączyć przycisk sport i leciutko wcisnąć gaz a zacznie się koncert. Wspaniały warkot, choć rozmawiając z pasażerami nie trzeba podnosić głosu.
Dobrze, bo myślałem, że będzie więcej. W mieście od 11 do 13 litrów. Na trasie - jeszcze nie wiem.
VW Polska bardzo elastyczny w negocjacjach. Takie cudo za 136 tys zł to nie jest dużo! A jak ktoś napisze, że za tę kasę można mieć Passata w wersji Highline to pęknę ze śmiechu.
przebieg 300 km... Nie ma o czym mówić.
Nowe świetnie wyposażone auto. Zatem wszystko działa jak w szwajcarskim zegarku.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 2.0 GTi 210KM 154kW [l/100km]

9,8