Ocena kierowcy - Volkswagen Golf VI Hatchback 5d

JN78, 6 lat temu
Silnik 2.0 TDI 110KM 81kW
Rok produkcji 2009
Volkswagen Golf VI Hatchback 5d 2.0 TDI 110KM 81kW 2008-2010 - Oceń swoje auto
Silnik : zużycie paliwa bo nie jeżdżę jak stary dziad a pali mało
Inne : co ciekawe potrafi skroplić się woda w bagażniku w miejscu koła zapasowego ale wyjąłem gumowe korytko i poprawilo to sprawę
Przyszedł czas na legendę to jest moje 7 auto z czego ostatnie to Focus , którego miałem 7 lat i przejechałem nim osobiście 230 000 km i z czystym sumieniem mogę stwierdzić , żę „( Ford nie takie G.. Wort). Brakuje mi bagażnika Kombi no ale nie ma co marudzić specjalnie kupiłem 5 drzwiowy bo Golf kombi 5 jak i 6 to niesamowicie szpetne pojazdy
Co do silnika przejechałem nim dopiero 1500 km 2, 0 TDI zaczynał karierę, jako bubel ja mam pod maską 2, 0 CR i czas pokaże czy panowie z VW naprawili swój błąd? Jak na razie, co mnie zdziwiło jest cichy i stosunkowo mało pali ucierpiała trochę elastyczność?
Kiedyś skrzynię w VW to były wzory precyzyjności dzisiaj **** nie urywa biegi wchodzą podobnie jak w Focusie, ale w Golfie są dziwnie ze stopniowane (skrzynia 5) inna sprawa, że wyciszenie kabiny jest dużo lepsze i ciężko się zauważyć , jaki jest bieg gdyby nie obrotomierz i wyświetlacz.
Wersja Comfort tak więc zawieszenie nie jest betonowe jak we wszelkich pseudo sportowych odmianach sprawnie i cicho wybiera nierówności ale do zawieszenia w Foce to sporo brakuje nie wiem co tam panowie inżynierowie zrobili ale jest to wzór wchodząc Golfem szybko w zakręt można się zdziwić a Focus po 1 zakręcie chcę więcej można wręcz na kwadratowo brać zakręty. No ale nie ma tragedii i jestem zadowolony
jest bardzo cicho i zawieszenie jest co dziwne komfortowe fotele trochę małe ale miękkie i nie meczą
wszystko tam gdzie być powinno no i wykończone starannie
jeżdżę wprawdzie sam ale wydolne szyby nie parują i klima 2 strefowa .
dla 4 dorosłych można mówić o pewnym komforcie , bagażnik trochę mały ale pewnie poprzednie auto mnie rozpieściło
jak na auto tej klasy chyba wzór
naprawdę mało pali części w normie i łatwo dostępne no i sporo warsztatów wyspecjalizowanych
wygrywa z resztą kompaktów jakością wykończenia wnętrza nie mniej jednak nie jest to już taka przepaść jaka była między Golfem II lub III i konkurencją z tamtych lat
tutaj nie wiele mogę napisać auto ma 184 000 km kupiłem go od znajomego , który nie miał z nim problemów ja przejechałem dopiero 1500 km tak więc bym był zawiedziony gdyby już coś było do roboty aczkolwiek w najbliższym czasie oczekuje awarii 2 masy bo to juz ten przebieg na szczęście wymiana prosta a części za komplet około1500 zł
i mam nadzieje że tak będzie do końca jego kariery u mnie choć obawiam się silnika 2,0 na duży dystans

On - zużycie paliwa dla silnika 2.0 TDI 110KM 81kW [l/100km]

Volkswagen Golf VI Hatchback 5d