Ocena kierowcy - Volkswagen Golf VI Hatchback 5d

bledowski.robert@gmail.com, 13 lat temu
Silnik 2.0 TDI-CR DPF GTD 170KM 125kW
Rok produkcji 2010
Volkswagen Golf VI Hatchback 5d 2.0 TDI-CR DPF GTD 170KM 125kW 2009-2012 - Oceń swoje auto
Inne : Nie mogę się nim nacieszyć, czasami wsiadam do niego, żeby tylko sobie pojeździć. A do tego, nie spotkałem drugiego takiego :)
Poza kilkoma drobiazgami, nie wyobrażam sobie lepszego samochodu dla mnie i mojej dziewczyny, wszystko jest na miejscu, a koni mechanicznych aż zanadto.
Kiedy pierwszy raz przejechałem się tym samochodem, uśmiech nie schodził mi z twarzy. Silnik jest superelastyczny, ciągnie już od najniższych obrotów. Do tego doszedł jeszcze chiptuning który zwiększył moment do 405NM i moc do 203KM. Tak więc silnik bajka :) Polecam
Posiadam skrzynię manualną. Skrzynia chodzi bardzo lekko, bardzo szybko można zmienić bieg. Jedyny rzecz jaka nie podoba mi się w tej skrzyni to właściwie brak możliwości zredukowania z szóśtego biegu do czwartego. Załóżmy, że jedziemy sobie 100km/h ekonomicznie na 6 biegu, próbujemy wrzucić czwarty aby szybko kogoś wyprzedzić, niestety, skrzynia nam prawie nie pozwala.
Auto jeździ jak przylepione, na 17\" felgach, nisko profilowych oponach z wyższej pulki, auto na prawdę dobrze sie zachowuje przy ostrej jeździe. Oczywiście są też minusy, 10 tysięcy przejechanych kilometrów a felgi prostowane juz 2 razy. Są bardzo podatne na uszkodzenia na wybojach, dziurach.
I tutaj muszę trochę ponażekać. Zazwyczaj siedzę nisko ( bo tak lubię), a że jestem wysoki to także daleko. Problem pojawia się już na pierwszym jakimkolwiek skrzyżowaniu, obracam się czy to w lewo czy to w prawo, nie widząc nic, trzeba się mocno powychylać żeby zobaczyć czy jaki wariat nie nadciąga z boku :)
Większość wyposażenia bardzo funkcjonalna i intuicyjna.
Trudno ocenić, wentylacja jak wentylacja, działa dobrze, bez zastrzeżeń.
Wejście na kluczyk jest tak nisko, że przy każdym gwałtownym hamowaniu uderzam w niego kolanem.( dźwigając nogę) Przez 10 tysięcy kilometrów zdążyłem złamać 2 kluczyki. Proponuję zwrócić na to uwagę przy zakupie tego samochodu, jest to bardzo uciążliwe.
I tutaj muszę bardzo pochwalić VW, auto do 2,5 może 3 tysięcy obrotów jest bardzo ciche. Powyżej tego zakresu obrotów, auto chodzi głośno, i to nawet bardzo. Czy to wada? NIE!! Nie wiem jaki wydech jest w tym samochodzie, ale to czysta przyjemność wsłuchiwać się w dźwięk tego samochodu :)
Auto nie pali dużo, jak na 200 konny silnik, pali wręcz mało. Szukałem kompromisu pomiędzy dużą mocą a dobrym spalaniem, myślę, że go znalazłem.
Samochód kupiłem z przebiegiem 2000 kilometrów. Cena nowego może zbyt duża, jednak myślę, że warto.
Na razie brak usterek.
Dotychczas żadna poważna usterka nie miała miejsca.

On - zużycie paliwa dla silnika 2.0 TDI-CR DPF GTD 170KM 125kW [l/100km]

6,6