Ocena kierowcy - Volkswagen Golf VII GTI 5d

Goliat, 6 lat temu
Silnik 2.0 TSI 220KM 162kW
Rok produkcji 2014
Volkswagen Golf VII GTI 5d 2.0 TSI 220KM 162kW 2013-2016 - Oceń swoje auto
Silnik : Zwawy, daje wiele frajdy z przyspieszenia i ma umiarkowane potrzeby na paliwo jak na taka moc.
Swietnie przyspiesza i trzyma sie drogi, fajne hamulce mimo braku wersji PP, przyjemny w uzytkowaniu na codzien dzieki DCC (byloby ciezko bez DCC), jesli chcemy jechac spokojnie nie ma problemu jesli chcemy poszalec tryb sport nam pomoze. Fajne pomrukiwania i strzelanie z wydechu, swietny system media Dynaudio, duzy wyswietlacz.
Autko lekkie, silnik swietnie radzi sobie z masa golfa, naprawde czuc przyspieszenie, automat nie ma problemu z wybieraniem biegów jak niektórzy pisza, po chipie bedzie jeszcze lepiej. Szkoda tylko ze to nie V6:) ale wydech daje takie wrazenie.
Powiem dobrze bo jezdzilem BMW i tam ZF spisywal sie lepiej, ale nie mam zastrzezen, drobne roznice ale z plusem dla ZF 8 biegów.
Ujme tak jezdzilem GTI bez DCC i bylo slychac tylna belke, tutaj jest DCC i roznica w trybie Comfort a Sport jest naprawde wyczuwalna. Swietnie trzyma sie rogi, nie ma strachu.
W trybie komfort jest wystarczajaco wygodnie i bez problemu nie czuc na codzien ze to hotchatch, w sport czuc twardosc. Widocznosc jak dla mnie super.
Wszystko na swoim miejscu jak to w VW, jakosc materialów bardzo dobra, w innym miejscu dalbym miejsce na kubek, w trybie drive mozna zachaczyc kubkiem o lewarek.
Zaden inny samochód nie grzal mi po 30 metrach podrózy - jestem w szoku. Klima to samo zadnych zastrzezen.
Dla 4 osob absolutnie wystarczajaco.
I tu jestem zaskoczony, GOLF nie odbiega wcale od takich marek jak BMW czy Mercedes, naprawde dobrze wyciszony jak na swoje gabaryty.
W miescie 11-13, trasa 8, jak przcisniemy to dojdzie do 19, ale w koncu to 220KM.
Troche drogo ale za te osiagi i frajde z jazdy warto, to pierwszy samochód z którego po powrocie z pracy nie chce wysiadac.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 2.0 TSI 220KM 162kW [l/100km]

10,2