Ocena kierowcy - Volkswagen Golf VII Hatchback 5d Facelifting

Paweł, 3 lata temu
Silnik 1.0 TSI 110KM 81kW
Rok produkcji 2018
Volkswagen Golf VII Hatchback 5d Facelifting 1.0 TSI 110KM 81kW 2017-2019 - Oceń swoje auto
Rewelacyjny samochód. W mojej opinii najlepszy w segmencie, a jeździłem lub użytkowałem dłużej wszystkich jego konkurentów od Octavii, Leona, Focusa, i30, Astrę, po Aurisa, 308 itd. Golf jako całość jest po prostu najlepszy.
Przez 2,5 roku miałem kiedyś Golfa VI 1.2 TSI 105KM i byłem nim zachwycony. Do silnika 1.0 podchodziłem tak sobie, bo ma o 1 cylinder mniej i czuć to na biegu jałowym (lekkie wibracje). Jednak poza tym jego wybitna elastyczność, reakcja na gaz, oraz zużycie paliwa rekompensują kulturę pracy. Podczas jazdy jest już w porządku. Natomiast jadąc do Zakopanego w 4 osoby + bagaż wyprzedzało się bez problemu. Przez 3 miesiące jeździłem wcześniej Hyundaiem i30 1.4 100KM i to jest zupełnie inna liga osiągów. Hyundai miał problem z ruszeniem z miejsca w 1 osobę, przy 4 strach było wyprzedzać traktor ;)
Bardzo dobra precyzja, idealnie dobrane przełożenia. Świetne sprzęgło. Mało kto przywiązuje do tego wagę, a ogromnie podnosi komfort jazdy.
Świetnie. Idealny kompromis między komfortem, a pewnością prowadzenia. Bardzo dobry układ kierowniczy. Bardzo mi odpowiada. Pracuje lekko, a daje duże wyczucie.
Nie mam uwag, wszystko ok
Kwadratowe nadwozie i przeszklenie dają świetną widoczność.
Wszystko działa bardzo dobrze. Super manetki od kierunkowskazów. Wygodne przełączniki, wszystko pod ręką. Duży zakres regulacji kierownicy oraz fotela kierowcy
Manulna klima + za 6 biegów nadmuchu
Bardzo dobrze.
Bardzo dobrze, choć nie wiem, czy lepiej niż w golfie VI
Jak jeździ się spokojnie, to można palić bardzo mało. Spokojna jazda w ruchu pozamiejskim 70-90 km/h może dać wyniki w okolicach 4 litrów. Jadąc w 4 osoby + bagaż z Krosna do Zakopanego spalanie 4,6 litra.
Świetna jakość, która w pełni uzasadnia cenę.
Na razie wszystko ok

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.0 TSI 110KM 81kW [l/100km]