Ocena kierowcy - Volkswagen Golf VII Hatchback 5d Facelifting

Łukasz, 2 lata temu
Silnik 1.5 TSI BMT 130KM 96kW
Rok produkcji 2019
Volkswagen Golf VII Hatchback 5d Facelifting 1.5 TSI BMT 130KM 96kW 2017-2020 - Oceń swoje auto
Golf to Golf klasa sama w sobie, chodź myślałem że ostatni wypust będzie lepiej dopracowany, mialem rocznik modelowy 2020, a drobne problemy jednak wkurzały, musiałem kupic zaprawke w VW bo co kilka tygodni pojawiały się odpryski lakieru na masce zderzaku a nawet slupkach B, raz w czasie ulewy spadł mi na dach kawałek kałązki i również na dachu lakier uszkodzony, nie wiem czym oni lakieruja nowe samochody ale chyba farbami plakatowymi :D uszczelki dzwi przecieraja lakier i trzeba zabezpieczać folia, ostatnią rzeczą która dalej po lifcie jest na minus to manualna skrzynia biegów, problem z za sprzeglaniem 2 i 3 czasem wstecznego, reszta same plusy, najlepsze multimedia z grupy VAGa, mega responsywne i dopracowane, materiały wykonczenia boczków, kokpitu, siedzeń to wzór w tej klasie, wyciszenie tez bardzo dobre, silnik bardzo ładne reaguje na pedał gazu, ale trochę potrafi kangurować, jest jakaś bolączka tego silnika również z manualem.
Jak na 1.5 bardzo dynamiczny, szkoda że łapie czasem kangury, ale to raczej wina skrzyni biegów albo sprzęgła..
Gorzej było tylko w starej lagunie, czesto nie chcę wejsc 2 i 3 rowniez sporadycznie wsteczny. W VW jak brać to tylko DSG! Głównie dlatego sprzedalem go po niecałych 2 latach.
Tu jest wzorowo, prowadzi się jak po torze, hamulce w oryginale sa nie do zdarcia, wytrzymują około 80tys km!!
Dramat, nie jezdze autostradami a co 2 tygodnie musialem robić zaprawki na masce, zderzaku i slupkach B.. Lakier chyba z farbek dla dzieci..
Perfekcyjnie, widać wszystko jak należy, plus czujniki przód i tył i kamera robią robotę!
Wzór do nasladowania, chociaż trochę nudno w środku, ale to cena super ergonomii.
Klimatronik z filtrem aircare jest super, nie czuć żadnych smrodow z zewnatrz, klimatyzacja bardzo dokładnie kontroluje temperature, klasa!
Kierowca i pasażer z przodu ma dużo miejsca, ale z tylu to jest dramat, ja mam 182cm i nogi nie mam jak normalnie włożyć, 2 dzieci w fotelikach i po środku juz nikt nie usiadzie, musiałem przesiąść się na Civica.
Nie jest to limuzyna, ale jest dobrze, astra ma tylko lepsze.
Pakiet przeglądów na 4 lata i masz spokój.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.5 TSI BMT 130KM 96kW [l/100km]

6,2