Ocena kierowcy - Volkswagen Golf VII R 5d

zwirek, 8 lat temu
Silnik 2.0 TSI 300KM 221kW
Rok produkcji 2015
Volkswagen Golf VII R 5d 2.0 TSI 300KM 221kW 2014-2016 - Oceń swoje auto
Zawieszenie : Zawieszenie i wyważenie samochodu jest fantastyczne.
Fantastyczny samochód, świetnie znaleziony balans pomiędzy wrażeniami na drodze a bezpieczeństwem i wygodą.
Duża moc (na hamowni wychodzi ponad 320 KM), szeroki zakres momentu, który zaczyna się dosyć nisko na obrotomierzu, niestety brak dobrego dźwięku, ale z tym da się jakoś żyć.
DSG działa bardzo dobrze przy ciągłym przyśpieszaniu. W przypadku, kiedy kierowca jest niezdecydowany i naciska i odpuszcza pedał gazu potrafi szarpać. Jeżeli ktoś chce mieć prawie pełną kontrole to wystarczy przełączyć w tryb ręczny zmiany biegów.
Fantastycznie wyważony samochód, świetnie trzyma się drogi, pewnie wchodzi (i wychodzi) z zakrętów. DCC na ustawieniach Comfort jest miękki jak Renówka, co się świetnie nadaje na nasze dziurawe drogi - samochód świetnie wybiera dziury i nierówności na 18 calowych felgach. W trybie Race zaś przykleja się do drogi i daje niesamowitą pewność prowadzenia.
Wszystko w porządku tutaj, fantastyczne światła, kamera cofania plus czujniki, nigdy nie traci się kontroli otoczenia pojazdu.
To był jeden z powodów, dlaczego wybrałem ten właśnie samochód. Mega klasyczne wnętrze, mnóstwo półek i schowków, wszystkie wyścielane materiałem, dużo miejsca na drobiazgi i nic się nie tłucze.
Samochód jest czarny, ale klimatyzacja spokojnie daje radę w największe upały. Nie mam uwag.
Jestem dosyć kompaktową osobą, więc dla mnie jest idealnie. Z tyłu jest też dosyć miejsca dla pasażerów, raczej nikt nie narzekał.
Do 150 km/h w samochodzie jest cisza, powyżej trochę słychać pęd powietrza, tak mniej więcej do 200 km/h.
Samochód wymaga E98 oraz potrafi trochę spalić. Ale benzyna na szczęście potaniała ;)
Porównując z konkurencją - jest bardzo dobrze.
Brak usterek.
Brak usterek.