Ocena kierowcy - Volkswagen Golf VII Variant

Stanley93, 4 lata temu
Silnik 1.6 TDI BlueMotion Technology 90KM 66kW
Rok produkcji 2015
Volkswagen Golf VII Variant 1.6 TDI BlueMotion Technology 90KM 66kW 2015-2016 - Oceń swoje auto
Silnik : Głośny, ale niezawodny, małe spalanie jak się umie używać, olej wymieniać co 10tyś. i będzie służył, dpf w ciągu 4tysi wypalał się raz a bardzo dużo jeżdzę na odcinkach 4-10km po mieście przy czym spalanie w zależnie od pory dnia 6,7 do 9,0 na trasie ciężko wskczyć powyżej 6,5 przewarznie na odcinku 500 km z czego 100 po zadupiach wychodzi mi około 5,5 Nie używam systemu start&stop szkoda turbiny, akumulatora i rozrusznika
Inne : uszkodzona pompa sprzęgła (ciekł płyn spod pedała sprzęgła koszt 400 zł,nie w serwisie)
Na początku chciałem Francuza albo fokusa ale golf 7 mojej żonie się podobał jako jedyny (w sumie to kolor no bo co innego) ale postawiłem na swoim i zrobiłem co mi żona kazała wybralem silnik (tyle mi zostalo)
Super
Super 5 bieg 3tys. obrotów i około 160 na blacie. 1 bieg dość krótki ale ujdzie
Chyba opony mam za wąskie bo nie czuje się w nim zapewnia w porównaniu z laguną 2 ale tak poza tym to fajnie się nim jeździ (dość sztywne zawieszenie)
narazie bez uwag
OK
jak vw wszystko tam gdzie powinno
bardzo szybko się nagrzewa silnik, miłe zaskoczenie, a Klima bardzo wydajna i nawiew na tył
tu bardzo dobrze a bagażnik zajeb...
nie jest tak komfortowo jak w renacie ale do wytrzymania
nie jest źle wcześniej miałem laguna 2 1,8pb i narazie podobnie
dobre materiały
czasem stacja w radiu się przełącza, i raz mi się dotyk na wyświetlaczu zacioł
pompa sprzęgla przy przebiegu 178tys., pompa wody u poprzedniego właściciela przy 70tyś wymieniono rozrząd na gwarancję.

On - zużycie paliwa dla silnika 1.6 TDI BlueMotion Technology 90KM 66kW [l/100km]

5,9
8,6