Ocena kierowcy - Volkswagen Golf VIII Variant

AF, ponad rok temu
Silnik 1.5 TSI 130KM 96kW
Rok produkcji 2022
Volkswagen Golf VIII Variant 1.5 TSI 130KM 96kW od 2020 - Oceń swoje auto
Inne : Wyglada ladnie i detale w srodku na plus, nowoczesnie wyglada
Po przesiadce z renault megane najnowszego modelu, dziwi mnie ze VW pakuje do samochodu asystentow pasa ruchu i aktywne tempomaty przy jednoczesnym wycieciu dwustrefowej klimatyzacji i skladania lusterek. No nie ta kolejnosc potrzeb kierowcy. Jadac po waskiej drodze miedzy wioskami asystent pasa ruchu krzyczy ze mam jechac srodkiem drogi bo zaklada ze pas ruchu jest szeroki a ja specjalnoe jade blisko linii. aktywny tempomat natomist przy zjezdxie na prawy pas na autostradzie hamuje na tym pasie bo widzi w oddali inny samochod. To powoduje ze na zatloczonej autostradzie jest bezuzyteczny i wylaczylem go bo hamuje i mnie i innych za mna co widza switla stopu. Ogolnie asystenci po 2000 km doswiadczen z jazdy sa wylaczani calkowicie ze wzgledu na niedopracowanie dzialania, straszace dzwiekiem prawidlowo jadacego kierowce zamiast mu pomagac. Tempomat wyhamowuje plynna jazde. Poza tym samochod ladniutki, bardzo dobre audio, Brak opcji zmiany wygladu zegarow, co dziwi. Te co sa przypominaja predkosciomoerz z malucha. przynajmniej w mojej wersji. Donre oswietlrnie wnetrza, ladowanie idukcyje na plus. Profil kierowcy nie wiem po co jest stworzony, nie zapamietuje ani wylaczenia start stop ani obiegu wewnetrznego. Na komoec spalanie, komputer pokazal mi 7,5 litra/100 km a po zatankowaniu iod pustego do pelna i podzieleniu przez ilosc orzejechanych km wyszlo 9,5 l/100. Komputer zuzycia paliwa ma za zadanie poprawiac samopoczucie zuzycia paliwa podczas jazdy jedynie. Pomylil sie u mmie o 2 litry na 100km. Potrzebuje bardziej 2 strefiwej klimatyzacji i przycisku wylaczenia start stop niz asystentow jazdy, ktorzy bardziej odwracaja uwage od drogi kierowcy niz pomagaja prowadzic.
Gumiasty jakby, nie zbiera sie jak typowy turbo
ok
Focus prowadzi sie lepiej a le co tam, ok
ladna linia
ok
Mogby byc tak duzy jak passat
ok
Jakby go nie powiekszali z modeluna model to by sie juz slabo sprzedawal
ok
Po przestrzen w tej cenie do Skody raczej trzeba isc na zakupy

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.5 TSI 130KM 96kW [l/100km]

10,5