Lista ocen Volkswagen Jetta V (90) - Skrzynia biegów

Na liście zabraknie 68 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~radeq658
Sedan 1.9 TDI 105KM 77kW
Sama skrzynia pracuje bardzo precyzyjnie. Biegi są długie co nie raz przydaje się z pod świateł :) Nie stety skrzynie posiadają defekt i pękają. Mnie dopadła ta przyjemność. Rok temu wymieniałem dwumas i sprzęgło tak dla zasady przy przebiegu 218 tys km . Nie opłacało mi się szukać skrzyni 6 biegowej i montować. Koszt całej naprawy skrzyni biegów z płynami to 1600zł (skrzynia używana nigdy nie rozbierana).
~123abc
Sedan 1.9 TDI 105KM 77kW
Bdb przełożenia. Tylko 5, ale przy 120 km/h mam niecałe 2500 obr/min. Corsa zbliżała sie do 3000. (Zrobiłem zmianę oprogramowani silnika. ze 105 KM na 135 KM. Gdyby ktoś pytał czy warto w 11-letnim samochodzie - warto. Jest różnica! Moc, elastyczność; jest ciszej, a spalanie nie wzrosło. 5,24 - to średnia z ponad 60 000 km)
~Pan Sułek
Sedan 1.9 TDI 105KM 77kW
Tylko 5 biegów, lecz idealnie zestrojone. Na 5 biegu przy 130 km/h pali mniej, niż poprzednik Astra III 1,3d na 6 biegu. Bardzo elastyczna, bezproblemowa, w razie ewentualnej awarii tania w naprawie. "Tylko" 105 KM, ale wszystko tak zestrojone, że wyprzedza się ciężarówki zawalidrogi szybciutko i pewnie.
~zbigniew
Sedan 1.4 TSI 122KM 90kW
\"Długie biegi\" 6-stopniowej skrzyni sa doskonale dobrane do silników TSI. Powoduje to szybkie zejście na wyższy bieg spadek prędkości obrotowej i oszczędność benzyny. Dobra konstrukcja, sprzyjająca oszczedności i elsstyczności paliwa.
~Przemek
Sedan 1.6 102KM 75kW
Co tu dużo pisać. Klasyka gatunku - ręczna skrzynia, 5 biegów, Czasem w trasie przydałby się 6 bieg. Pierwsze 3 biegi dość krótko zestopniowane co daje jakąś dynamikę w mieście. Wybieranie precyzyjne. Nie mam zastrzeżeń
~Olek
Sedan 1.9 TDI 105KM 77kW
Biegi wchodzą super. W charakterystyczny dla Vw sposób. Przy wrzucaniu biegu czuć przyjemny opór i charakterystyczne kliknięcie. Zmieniana biegów jest bardzo przyjemna, nie stwarza żadnych problemów.
~Łukasz
Sedan 1.9 TDI 105KM 77kW
Bardzo precyzyjna, Volkswagenowska. Nie ma żadnych zastrzeżeń. Brakuje tylko szóstego biegu, ale i tak jest dobrze. Trójkę można wcześnie wrzucić, samochód nadaję się bardzo do jazdy miejskiej.
~kuba
Sedan 2.0 TDI-CR 140KM 103kW
Biegi wchodzą bez problemu w swoje miejsca, może jedyni przy włączaniu 6 przełożenia trzeba użyć nieco więcej prezyzji (żeby nie zredukować na 4 bieg) - ale może tak powinno właśnie być.
~Krzychu
Sedan 1.9 TDI 105KM 77kW
Lekkie szarpania wyczuwalne przy ruszaniu i zmianie niższych biegów - po zapoznaniu się z opisem i opiniami nie jest to usterka, a jedynie taki minus pracy tego modelu skrzyni.

Usterki Volkswagen Jetta V

Volkswagen Jetta V – wystepowanie usterek w zależności od przebiegu

~sławek
Sedan 1.4 TSI 122KM 90kW
W moim samochodzie jest manualna, 6 biegowa skrzynia do której musiałem się przyzwyczaić. Pracuje bez zarzutów, zakres prędkości na poszczególnych biegach (poza 1 i 2) bardzo duży.