Lista ocen Volkswagen Jetta V (112) - Silnik

Na liście zabraknie 45 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Arczi
Sedan 1.4 TSI 122KM 90kW
Dwukrotnie wymieniany rozrząd (notabene, który miał być dożywotni) w tym raz na gwarancji z udziałem własnym w kosztach, drugi raz wraz z nastawnikiem faz rozrządu odpłatnie (wymiana w ASO 4600PLN). Wymiana pompy oleju 1200PLN w ASO Samochód wciąż ma czkawkę, głośno pracuje przy zimnym rozruchu i dławi się przy dodawaniu gazu.
~667patryk
Sedan 2.0 TDI-CR 140KM 103kW
Kupiłem auto w sumie na trasy ,przy przebiegu 118000 tys. teraz mam 162000 tys. prócz wymiany płynów rozrządu itp. silnik pracuje fantastycznie. Moją jazdę określam na dynamiczną wyłączając pierwszy i drugi bieg tu staram się unikać wielkich przyspieszeń i obciążę silnika. Średnie spalanie: 6,75 l/100km , w ra
~golf@pro.wp.pl
Sedan 2.0 TDI-CR 140KM 103kW
Porównując z poprzednim 2.0 TDI silnik w Jetta wyposażony w CR działa doskonale. Oczywiście na zimo i od razu po odpaleniu nie ma wątpliwości, że silnik zasilany jest ropą ale po nabraniu temperatury pracuje jak benzyna. Elastyczność bardzo dobra. Jadąc 70-80 km/h na 6stym biegu nie ma potrzeby redukować przed wyprzedzaniem.
~Otto
Sedan 2.0 FSI 150KM 110kW
2.5 - litrowa pięciocylindrówka o mocy 150 KM i możliwości łatwego zwiększenia mocy poprzez wgranie nowego oprogramowania do około 200 KM....Przepiękne mruczenie przy mocniejszym dodaniu gazu, 150 KM w zupełności wystarcza do komfortowej jazdy i bezproblemowego wyprzedzania. Silnik przeznaczony wyłącznie na rynek amerykański.
~Olek
Sedan 1.9 TDI 105KM 77kW
Bierze olej. Dolewam 1l na 15 000km. Kopci na czarno przy dodaniu gazu.Byłem w serwisie bo myślałem że się coś złego dzieje z silnikiem. Sprawdzili i powiedzieli że te typy tak mają i wszystko OK. Na koniec kazali sobie ..... z a p ł a c i ć za nieuzasadnione zgłoszenie usterki. Radzę z daleka od serwisu VW w Rzeszowie.
~MSR
Sedan 1.6 102KM 75kW
kultura pracy silnika na biegu jałowym jest kiepska; motor wpada w drgania które przenoszone są na karoserie; w efekcie kierowca razem z pasażerami "podskakują" na siedzeniach (serwis stwierdził że ten typ tak ma ....); elastyczność silnika przeciętna ; samochód "budzi się do życia" po przekroczeniu 2500 obr/min
~kuba
Sedan 2.0 TDI-CR 140KM 103kW
Dobry silnik, dosyć elastyczny, szczególnie przy większych prędkościach i przy wyprzedzaniu. Spokojnie można przyspieszać (na 5 a nawet 6 biegu) do 140 km/h i wyprzedzać bezpiecznie inne samochody. W jeździe miejskiej też elastyczny, jednakże ze względu na fakt że to diesel, delikatna jazda jest wiele pryjemniejsza, no i oszczędna
~czepielos
Sedan 1.9 TDI 105KM 77kW
Silnik całkiem ok, mam najgorszą wersję bxe. Profilaktycznie przy 270tys wymieniłem panewki i przy 300tys uszczelka pod głowicą i się okazało, że wałek rozrządu wydeptany na 2 krzywkach. Ostatni do BXLI i z powrotem przy stałej prędkości 150km/h spalanie 7,5l/100. Można zrobić 4l/100km perzy 90km/h
~667patryk

Usterki Volkswagen Jetta V

Volkswagen Jetta V – wystepowanie usterek w zależności od przebiegu

~kwiatek88
Sedan 1.9 TDI 105KM 77kW
TDI są ciut głośniejsze ale na wolnych obrotach!Za to brzmienie jest niepowtarzalne.Dla porównania jechałem KIA Ceed 115 CR-przy ostrym przyspieszaniu ten silnik nieprzyjemnie charczy,a przy wysokich prędkościach jest głośniejszy od TDI.Elastyczość powalająca!!!