Ocena kierowcy - Volkswagen Jetta VI Sedan Facelifting

Daro999, 3 lata temu
Silnik 1.4 TSI 150KM 110kW
Rok produkcji 2015
Volkswagen Jetta VI Sedan Facelifting 1.4 TSI 150KM 110kW 2014-2017 - Oceń swoje auto
Zawieszenie
Rozumiem dlaczego amerykanie tak kochają Jette. Bo to Passat i Golf w jednym. Do zakupu Jetty, skłoniła mnie poprzednia generacja Jetty którą miałem 10 lat i nigdy mnie nie zawiodła. Szósta generacja po liftingu oferuje jednak o wiele więcej niż poprzednia. Jest większa, przez co mamy więcej miejsca w środku i wygląda bardziej dostojnie. Teraz większość ludzi myli ją z Passatem a nie z Golfem. Plastiki w środku są przyjemne, kierownica ma elegancką skórę, a fotele są bardzo wygodne (dużo punktów ustawień) i dobrze trzymają w zakrętach. Mam silnik 1.4 TSI 150 km ze skrzynią DSG, co sprawia że autem można jeździć bardzo dynamicznie i z umiarkowanym a nawet niskim spalaniem. Normalnie na co dzień pali ok 6 l ale da się zejść nawet poniżej 5l. Przez 10 tyś km auto nie wzięło setki oleju. Zawieszenie jest twarde, powiedziałbym że nawet półsportowe ale dobrze trzyma w zakrętach i prowadzi się pewnie nawet na dziurawej/krzywej drodze czy przy dużych podmuchach wiatru na autostradzie. Zapewnia jakiś tam minimalny komfort który dla przeciętniaków wystarcza w zupełności.
Silnik bardzo dynamiczny, mało pali przy odpowiedniej jeździe, nie bierze oleju.
Skrzynia jest idealna przy jeździe w trasie i austradzie. Podczas jazdy po mieście czasami łapie lekką zwieche, czasami niepotrzebnie redukuje.
Z tego co wiem to na gwarancji był wymieniony siłownik tylnej klapy.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.4 TSI 150KM 110kW [l/100km]

5,7