Ocena kierowcy - Volkswagen Jetta VI Sedan Facelifting

Bart, 5 lat temu
Silnik 2.0 TDI 110KM 81kW
Rok produkcji 2015
Volkswagen Jetta VI Sedan Facelifting 2.0 TDI 110KM 81kW 2014-2017 - Oceń swoje auto
Silnik : Dynamiczny, niewyżyłowany, ekonomiczny silnik.
Na wstępie powiem tylko, że nie kupił bym to ponownie, bo wybrałbym Golfa 7 Variant. Nie znaczy to jednak że jestem z niego niezadowolony. Auto budzi mieszane uczucia. Z jednej strony duże i przestronne wnętrze (Jak na kompakt), z drugiej strony bardzo przestarzały, fatalne, twarde i skrzypiące materiały wykończeniowe, brzydka tapicerka. Widać gołym okiem, że auto produkowane w Mexyku. Golf 7 jest epokę nowocześniejszy, choć sprzedawane były równolegle. Nie dziwi więc fakt wycofania samochodu że sprzedaży z końcem 2017 roku. Plusem jest ilość miejsca w środku, minusem pałąki klapy bagażnika wchodzące do środka. Na plus ekonomiczny silnik, a na minus - skrzynia manualną 5-cio biegowa
W miarę dynamiczny, choć wiadomo, w granicach rozsądku. Bardzo ekonomiczny.
Brak szóstego biegu to nieprozumienie. Bardzo często ręką chce sama zmienić bieg na szósty... a tu niespodzianka - nie ma. Inne biegi ok, ale brak szóstkindyskwaligikuje to auto
Może być. W miarę dobrze trzyma się drogi, ale na szybszych łukach tendencja do podsterowności (wyrzucanie tyłu na zewnątrz). Dużą podatność na podmuch boczne
Klasyczna linia sedana. Duży kufer nie wygląda na doklejony na siłę. Jednak auto wygląda na przestarzałe. Moja żona twierdzi że passat b5 wygląda lepiej. Ja może tak daleko bym nie poszedł, ale atrakcyjny nie jest.
Dobra widoczność do przodu, z tyłu słabo, parkowanie bez czujników byłoby katastrofalne. Jednak czujniki przód i tył załatwiają sprawcę.
Wszystko pod ręką. Super kierownica multifonkcyjna, którą oblśuguje komputer, radio, tempomat, telefon. Z drugiej strony twardy i wąski podłokietnik środkowy, nieergonomiczny podłokietnik w drzwiach.
Klimatyzacja manualna Climatic bardzo mało wydajna. W upalne dni musiała chodzić na Maxa plus kierunek nawiewów na twarz! Do tego mam czarny lakier. Fatalnie.
Tu jest bardzo dobrze. 180cm wzrostu, sam za sobą siadam tak, że mogę założyć nogę na nogę.
Do 120km/h jest ok do 140km/h jest znośnie. Powyżej jest fatalnie. Najbardziej przeszkadza Szym powietrza oraz silnik pracujący na piątym biegu.
Niskie spalanie. W trasie przy prędkościach 120-130km/h da się zejść poniżej 5l/100km
Kiepska jakość, wysoka cena. Gdybym mógł wybrałbym Golfa 7 Variant.
Miałem jedną usterkę, a w zasadzie błąd komputera pokładowego pokazującego zasięg. Wracając z wakacji z Chorwacji, w samochodzie skończyło się paliwo, pomimo, że komputer pokazywał zasięg 50 km (po zapaleniu się rezerwy przejechałem 20km). Musiałem zatrzymać się na poboczu przy autostradzie, do tego roczne płacząc dziecko po wielogodzinne podróży. Koszmarna sytuacja. Dodam tylko, że taka sytuacja zdarzyła się raz. Od tamtej pory tabkuję przed zapaleniem się rezerwy.
Brak przez 110000km

On - zużycie paliwa dla silnika 2.0 TDI 110KM 81kW [l/100km]