Ocena kierowcy - Volkswagen Jetta VI Sedan

guest636, 9 lat temu
Silnik 1.4 TSI 160KM 118kW
Rok produkcji 2014
Volkswagen Jetta VI Sedan 1.4 TSI 160KM 118kW od 2011 - Oceń swoje auto
Silnik : Dobry sedan z super silnikiem.
Oceniam ten samochód całkiem wysoko. Może nie ma przyciągających wzrok kształtów, ale jest do bólu poprawnym sedanem z b. dobrym silnikiem, dużą przestrzenią w kabinie i bagażniku oraz świetnym zawieszeniem. Ciekawe jak będzie z niezawodnością tej jednostki napędowej? :-)
Dopiero przejechałem 3000 km, ale jak na razie mogę ocenić go b. dobrze. Świetne przyspieszenie i elastyczność. Dzięki kompresorowi i turbosprężarce można w zasadzie jeździć w zakresach od 1400 do maks. 3000 obr/min. i to całkiem żwawo. Kiedy chce się poczuć całą moc i moment można kręcić go do 6000 obr/min. i wtedy z układu wydechowego wydobywa się fajne mruczenie :-)
Typowa skrzynia z koncernu VAG, 6 biegów wchodzi bez problemów z charakterystycznym oporem, dodatkowo lewarek ma krótki skok. Dzięki b dobrym parametrom silnika można rzadziej sięgać po lewarek.
Bardzo dobrze prowadzi auto w zakrętach, precyzyjny, "jędrny" i komfortowy. Duży wpływ na jego dobre parametry ma zastosowanie na tylnej osi zawieszenia wielowahaczowego.
Tak jak już pisałem powyżej zawieszenie jest komfortowe, dobrze wybiera nierówności na drodze. Samochód jest w wersji highline +biksenony z ledami więc w zasadzie ma wszystko co jest potrzebne.
Das auto i wszystko jasne :). Poprawne do bólu.
Nie mam zastrzeżeń, klimatyzacja b wydajna.
Baaardzo dużo miejsca, szczególnie na nogi. Porównywałem z passatem w wersji kombi i okazało się, że Jetta ma więcej miejsca na nogi na tylnej kanapie! Bagażnik przepastny 510 l. Jedyny minus to trudny dostęp do przedmiotów oddalonych od zderzaka, jest b głęboki i łatwo się wybrudzić.
Generalnie jest ok. choć spodziewałem się lepszego wyciszenia. Do 120 km/h słychać tylko szum opon, ale niestety słychać je. Powyżej 160 km/h robi się głośniej :-)
Samochód jest bardzo podatny na styl jazdy. Przy spokojnej jeździe b, ekonomiczny, ale jak się przyciśnie to potrafi łyknąć trochę paliwa.
Hmm no tu już nie jest tak kolorowo, nie wiem czy auto nawet z tym wyposażeniem jest warte prawie 100 tys. PLN.
Póki co nic.
Nic