Ocena kierowcy - Volkswagen Jetta VI Sedan

Rok produkcji 2012
Okres użytkowania: ponad 6 lat
Volkswagen Jetta VI Sedan 1.4 TSI 160KM 118kW od 2011 - Oceń swoje auto
Zawieszenie
Szybki, wygodny i komfortowy samochód. Bardzo dobrze się prowadzi, jest przewidywalny, silnik bardzo przyjemnie rozpędza auto - praktycznie z każdego biegu potrafi wcisnąć w fotel. Jest dość dobrze wyciszony, ma sporo schowków, duże kieszenie w drzwiach z przodu i tyłu, dwa wygodne podłokietniki, duży i pakowny bagażnik - sprawdza się zarówno w mieście jak i w trasie. Z wad - łańcuch rozrządu miał być niewymienny, a trzeba na niego uważać, ulega rozciągnięciu i potrafi przeskoczyć niszcząc motor. Po 100 tys km dla spokoju trzeba zmienić i łańcuch i wariator - dość droga sprawa. Generalnie jestem zadowolony i mogę spokojnie polecić.
Z jednej strony super - moc, elastyczność, osiągi - potrafi jeździć jak mały rajdowiec. Z drugiej - wymaga uwagi i ma swoje słabości - pierwszy łańcuch rozrządu się rozciąga, olej zmieniać trzeba max co 15 tys km.
Precyzyjna, przełożenia dobrze dobrane, skoki lewarka krótkie.
Trzyma się drogi bardzo dobrze. Kierowca wie co się dzieje z kołami. Auto samo zachęca do szybkiej jazdy - lubi zakręty.
Miły dla oka sedan. Lakier odporny na zarysowania. Brak ognisk korozji.
Dobra do przodu i na boki, ciut gorzej do tyłu, ale parktronik z wizualizacją daje radę.
Jak każdy VW - wszystko intuicyjnie rozmieszczone, jest tam gdzie powinno być. Dużo uchwytów i kieszeni na napoje, duże schowki, duży i pakowny bagażnik, wygodne fotele i dobrze wyprofilowana kanapa z tyłu. Sporo miejsca i z przodu i z tyłu. Wygodne auto dla 4 osób.
Klimatyzacja działa bardzo dobrze. Duży plus za nawiewy dla pasażerów z tyłu.
4 osoby jadą w pełnym komforcie.
Bardzo dobrze - jest cichsza niż mój był mój Passat B7
Gdyby nie ten rozrząd byłoby rewelacyjnie.
8 lat temu wydawała się droga w zakupie (blisko 100 tys pln). Biorąc pod uwagę jakość, brak wpadek i większych wydatków poza rozrządem oraz dzisiejsze ceny (za analogicznie wyposażonego sedana klasy C trzeba dziś zapłacić około 140 tys pln) uznaję zakup za udany.
Przez 8 lat popsuł się jedynie siłownik centralnego zamka w prawych drzwiach z przodu.
Brak, ale działam profilaktycznie i nie czekam, aż coś się rozpadnie.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.4 TSI 160KM 118kW [l/100km]

7,7