Ocena kierowcy - Volkswagen LT II

Robsik, 14 lat temu
Silnik 2.5 TD 109KM 80kW
Rok produkcji 1999
Volkswagen LT II 2.5 TD 109KM 80kW 1996-2006 - Oceń swoje auto
Silnik : Elastyczność i mały apetyt.
Karoseria : korozja
Nie mam mu nic do zarzucenia. Trzecie auto w firmie i chyba najtańsze w eksploatacji, oby tak dalej.
Posiadam LT 28 2,5TDI moc 102KM. Niezwykle elastyczna i dynamiczna jednostka napędowa. Na zimno jak każde TDI od VW jest głośna, potem odgłos pracy jest przyjemny dla ucha(jak ktoś lubi diesle). Ładnie wkręca się na obroty, a przy tym niewiele pali. Pomimo oznaczenia modelu(28) czasami ładuję na niego ok 2 ton i też silnik sprawnie przemieszcza go po drodze.
Dobrze zestopniowana, pracuje bez zgrzytów.
Trochę go rzuca po drodze jak jest pusty. Po dociążeniu ok. Proste zawieszenie więc nie ma się co psuć I O TO CHODZI. Auto ma zarabiać, a nie stać na warsztacie.
Furgon 3 osobowy, więc nie ma co wymagać cudów, lusterka trochę za małe.
Tu VW i Merc się nie popisali, uchwytów na kubki dla kierowcy brak, po co pasażerowi w schowku 2. Ma wolne ręce więc może sobie w nich trzymać kubek. Duży plus za schowek pod kanapą pasażerów. Elementy sterowania ok.
Nagrzewa się szybko, ale stygnie w korkach(taka charakterystyka) W zimie można się ugotować. Latem... brak klimy.
Dobrze, ale mogłoby być lepiej. Jestem dużym chłopcem, więc z natury mam ciasno w autach, ale nie jest najgorzej. W Ivecu mam trochę ciaśniej. Pasażer z prawej ma nieźle, ale środkowy...
Na zimno tragedia, potem fajnie. Można rozmawiać, słuchać radia itp. Wersja blaszak więc buda działa jak pudło rezonansowe, ale nie narzekam. W Daily jest głośniej.
I to mi się podoba. Pusty, albo z lekkim ładunkiem 8-8,5l, załadowany na max 11l. A noga lekka nie jest.
Tanie to one nie są, ale jak się dobrze trafi i dba to koszt zakupu się zwraca. Gdyby nie ta rdza...
Ogranicznik drzwi tylnych(tani), Mechanizm wycieraczek(kosmos cena), lampa tylna nowa zamiennik (tanio)
Brak!!!

On - zużycie paliwa dla silnika 2.5 TD 109KM 80kW [l/100km]