Ocena kierowcy - Volkswagen LT II

Tomasz, 13 lat temu
Silnik 2.5 TD 109KM 80kW
Rok produkcji 2005
Volkswagen LT II 2.5 TD 109KM 80kW 1996-2006 - Oceń swoje auto
Silnik : Długo się wahałem pomiędzy VW LT a Sprinterem z roczników 2003-2005. Już teraz wiem, że dobrze wybrałem. Auto przez swoją prostą konstrukcję jest bezawaryjne. Może trochę za słabo wyciszony i z małą ilością schowków oraz bez ani jednego uchwytu na napoje ale na prawdę gorąco polecam! Po przestaniu całej zimy w garażu odpalił bez najmniejszego problemu. Dziwię się ludziom, którzy piszą o ogromnym zurzyciu paliwa lub dużej awaryjności. Chyba mają mocno \"dojechane\" auta.
Jak na te gabaryty moc silnika w zupełności wystarczająca.
Biegi wchodzą dobrze. Przydałby się 6 bieg.
Bez zastrzeżeń.
Przy dodatkowych panoramicznych lusterkach doskonała widoczność.
Mała ilość schowków, praktycznie żadnego na napoje. Ogólnie auto słabo wyciszone.
Klimatyzacja działa bardzo dobrze, ogrzewanie podczas jazdy również. Jedyny minus to na biegu jałowym leci chłodne powietrze.
Dla dwóch a nawet trzech szczupłych osób ilość miejsca wystarczająca. Trochę przeszkadza wajcha skrzyni biegów osobie siedzącej w środku.
Słabe wyciszenie, radio trzeba mieć dosyć głośno podkręcone. Zastanawiałem się nawet na zmianą głośników, jednak zostałem przy oryginalnych.
Przy rozsądnej jeździe umiarkowany apetyt na paliwo. Jedyny minus to wymiana rozrządu, czego nie doświadczymy w sprinterze jednak bezawaryjność nam to wynagradza :)
Trochę denerwuje centralny zamek, który raz zamknie za 1 razem a raz za 2.
Jak do tej pory nie miałem żadnej poważnej usterki. Jeżdżę na zachód i nigdy auto mnie nie zawiodło w trasie. Oby tak dalej!!

On - zużycie paliwa dla silnika 2.5 TD 109KM 80kW [l/100km]

Volkswagen LT II