Ocena kierowcy - Volkswagen Lupo

xskarbek@tlen.pl, 16 lat temu
Silnik 1.7 SDI 60KM 44kW
Rok produkcji 1998
Volkswagen Lupo 1.7 SDI 60KM 44kW 1998-2005 - Oceń swoje auto
autko bardzo ekonomiczne, idealne do miasta, fajnie sie parkuje poniewaz jest malutkie i ma bardzo dobry skret. Jednak naprawy i przerazliwy odglos silnika odstraszaja-moze trafilam na taki pechowy model. Dla kobiety ok, mezczyzna nie wyglada w nim nadzwyczaj dobrze:)
auto sprowadzone z Francji, gdzie bylo mocno bite. Jak sie okzalo bylo naprawione najnizszymi kosztami, po przejechaniu paru kilometrow stuki w silniku, chodzi jak traktor. gdy go rano zapalam to budze wszystkich sasiadow. troche mułowaty przy wyprzedzaniu-60km, niestety albo moc albo oszczednosc:)
naprawa 550 zl. w trakcie jazdy zacinaly sie biegi, ostatecznie tak sie zablokowalo ze musialam go scholowac do mechanika. Wymiana tarczy sprzegla i LoZyska dociskowego 550zl. Czesci oryginalne do tego silnika drogie!
ok
przednia szyba dosc duza, chociaz troche przeszkadzaja słupki boczne przy zakretach i widocznosc jest ograniczona.
Bardzo szybko sie nagrzewa, pare kilometrow i w aucie jest cieplutko a szyby szybko odmarzaja, zwlaszcza tylnia 3 minuty i jest dobrze. chociaz wntylacja troche halasuje
Jak na tak male czteroosobowe auto duzo miejsca, ja mam 164 cm wzrostu i za mna siedzaca osoba o 190cm wzorstu nie narzeka na ciasnote. Ale pomimo tego nie polecam dla rodziny.
srednio, w tak malym autku slychac tego typu silniczek.
w miescie 5 i 5,5 litra (w zasadzie jezdze tylko po miescie). 4/100km. przeglad 98zl. niestety niskie koszty paliwa nadrabiaja wysokie koszty napraw, jak to dieslach wyzsze niz w silnikach benzynowych. Wymiana tarczy sprzegla i LoZyska dociskowego 550zl. akumulator 300zl-nieznanej firmy, z centry np. ok.460zl, moja mama do forda ka 1.3 benzyna zaplacila 180zl.
mysle ze cena nie wygorowana jak na silnik diesla.
elektryka siada. po wymiane oleju nadal swieci kontrolka, co jakis czas zegar i licznik kilometrow sie zeruja. pare razy zdarzylo mi sie ze po zamkniecu samochodu alarm sam sie wlaczal.
az sie boje pomyslec, co jeszcze sie pojawi.

On - zużycie paliwa dla silnika 1.7 SDI 60KM 44kW [l/100km]

3,5