Ocena kierowcy - Volkswagen Lupo

Silnik 1.7 SDI 60KM 44kW
Rok produkcji 1999
Okres użytkowania: 5 lat
Volkswagen Lupo 1.7 SDI 60KM 44kW 1998-2005 - Oceń swoje auto
Zawieszenie : Zawieszenie jest idealnie stworzone do polskich nibydróg.
Układ elektryczny : wymiana czujnika kierunkowskazów
Układ hamulcowy : wymiana czujnika ABS
Inne : brak
Super małe auto z mocnym silnikiem, z solidnym zawieszeniem. No i ładniutkie.
Tym Samochodzikiem jeździ moja żona, a wkrótce będzie jeździł mój syn. Autko ma mocny silnik (szkoda,że nie ma turbiny). Na trzecim biegu trochę za wolny. W jeździe miejskiej as nad asy. Czasami nim jeźdżę i sprawia mi to wielką frajdę. Kierowcy większych zawsze przyśpieszają, aby nie wpuścić lupiaka na dany pas. Nic to, gdyż ten mały czort jest mocny i zawsze da sobie radę (z zapasem odległości). Silnik trochę głośny, ale to jak jazda harleyem (jak komuś za głośny-to można kupić benzyniaka).Ogólnie jest to fajne autko miejskie, ale w trasie też da sobie radę.Przez ostatnie 5 lat (model z 1999 roku) nie było żadnych napraw.
Skrzynia jak w Golfach, Skodzie i Audi. Do tej pory zero problemów.
Układ jezdny rewelacja. Zero problemów i zero napraw.Zawieszenie pancerne, a wiadomo, że polskie drogi to drogi do warsztatów. Powinni zwracać podatek akcyzowy z paliwa za potencjalną wymianę wahaczy i innych elementów zawieszenia. W LUPO ZAWIESZENIE JEST MOCNE JAK W VOLVO.
Widoczność idealna.
Jest dobrze,
Bardzo szybko się nagrzewa i chłodzi.
Jak na tak małe auto to po prostu mistrzostwo świata.4 osoby średniego wzrostu jadą nim jak paniska. Dziwne, że są 4 fotele, a zarejestrowali mi go na 5 osób (tylko dokupić środkowy pas).
Wyciszenie mogłoby być lepsze.
Pali niewiele - około 4 do 4,5 litra ON/100km.Naprawy: wymiana czujnika od kierunkowskazów, czujnika ABS i przedniej szyby, a reszta zgodnie z zużyciem eksploatacyjnym
Odpowiednia cena za solidną jakość.
Trzeba było oczyścić styki grzania tylnej szyby (wykonałem w 2 minuty), wymiana pękniętego wężyka od spryskiwacza tylnej szyby, i już.
wymiana czujnika kierunkowskazów, wymiana czujnika ABS, i już. (5 lat jeżdżenia)

On - zużycie paliwa dla silnika 1.7 SDI 60KM 44kW [l/100km]

3,8