Ocena kierowcy - Volkswagen Lupo

Artur, 9 lat temu
Silnik 1.7 SDI 60KM 44kW
Rok produkcji 2000
Volkswagen Lupo 1.7 SDI 60KM 44kW 1998-2005 - Oceń swoje auto
Inne : Fajne autko do miasta i nie tylko, POLECAM jak ktoś wrażliwy to nie polecam SDI :)
Auto kupione dla zony bo taki jej się podobał. Ogólnie to naprawdę fajne auto, małe z zewnątrz ale w środku jest obszerny. Jak na razie same Plusy.
Głosny na potęgę ale ten typ tak chyba ma. Po dłuższej jeździe jest spoko. Kultura pracy zerowa ale za to calkiem dynamiczny... tak tak naprawde te 60 koni jest całkiem spoko, do miasta wystarczy.
Jak kupiłem auto to odrazu na warsztat czy nie cieknie no i sie lekko pociło przy wybieraku, wymiana zimeringu i wymiana oleju i rewelacja, biegi wchodzą super i bez żadnych zgrzytow itp. Te skrzynie padają tylko i włacznie dlatego że własnie wybierak cieknie i olej ubywa ze skrzyni i zacierają się tryby i biegi nie wchodzą lub wypadają.
Dośc komfortowo i w miare pewnie. Ale bez szaleństw na zakretach :)
Brak uwag
Wszystko pod ręką, nacodzień jeżdze Audi A4 2003 i jest porównywalnie, nawet obsługa nawiewów po staremu jest łatwiejsza.
Długo sie nagrzewa zimą ale ciepło w aucie robi się szybko.
To małe Lupo ale przestrzeni jest sporo a wsiadanie do 3 drzwiowego auta jest calkiem fajnie rozwizane, bo oparcie podnosi sie z siedziskiem i nie ma problemu, Nigdy nie lubiłem 3drzwowicyh aut a tu miłe zakosczenie.
Hmm.. niestety z SDi pod maska to tak jakby go nie było :)
Na chwile obecną brak poważnych awari jedynie poprawiam drobiazgi po poprzednim włascicielu. OC na rok 500zł. Paliwo zima 6,5 litra tylko miasto. Części tanie.
Kupiłem okazyjnie ale ten model osiąga czasami chore ceny.
Uszczelnienie wybieraka skrzyni biegow (profilatycznie), usuniecie wycieku paliwa przy filtrze paliwa. Dokupienie łacznika mechanizmu wycieraczek.
Brak

On - zużycie paliwa dla silnika 1.7 SDI 60KM 44kW [l/100km]