Lista ocen Volkswagen New Beetle (51) - Silnik

Na liście zabraknie 41 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~romano55@vp.pl
Hatchback 2.0 115KM 85kW
Nie jest to mój pierwszy "garb" więc mogę powiedzieć dużo więcej na temat tego modelu. Są to silniki bardzo wytrzymałe, generalnie nie do zajeżdżenia (silnik w poprzednim aucie padł mi tylko dlatego, iż dokonałem w nim zbyt wiele przeróbek przez co jego konsumpcja oleju diametralnie wzrosła, Chwila nieuwagi i ...) Ogólnie konstrukcja silnika jest dość leciwa. Nie jest to jakaś nowoczesna jednostka ale może to i lepiej. Dobre to co sprawdzone....
~mselerowicz@wp.pl
Hatchback 2.3 VR5 20V 170KM 125kW
to auto to pomyłka,zrobiłem280000 to wiem.ganiam dużo i szybko,rocznie100000.w wersji diesel bez metalowej płyty miska olejowa połamana 7 razy.mechanizmy szyb popsute i piekilnie drogie .koszt serwisu niebotyczny,części na rynku nie ma.Przy próbie wyjęcia lampy na pewno połamiesz.Silniktdi i jego psujące się przepływki za słaby,auto za wolne.jakoś tworzyw marna.Brak podejścia do śilnika.Sam nic nie zrobisz!Fajny wygląd nie rekompensuje...
~ania daro
Hatchback 2.3 VR5 20V 170KM 125kW
silniczek pracuje pieknie na wolnych obrotach wogole go nie slychac dopiero na obrotach slychac piekne brzmienie tego silika... jak narazie wszystko ok tylo te gumy na wachaczach przednich to masakra mamy alu 18 i kolo lata gorzej niz na wybitych mogli to doracowac a i jrszcze jest w nich problem z czujnikami plynu chlodzacego ale czujnik 60zl tak ze luzik ....
~sarmacka@gmail.com
Hatchback 1.9 TDI 100KM 74kW
Silnik TDI w porównaniu z beznynówką jest wprost zachwycający, jeśli chodzi o kopa z najniższych obrotów. Dość śmiesznie terkocze, jest to jednak terkot o wysokiej kulturze akustycznej ;-) mam na myśli jego równomierność, nie słychać żadnych falowań etc, obroty są niezwykle równe, nawet na zimno. Dość długo się nagrzewa, winię za to jednak olej i wysoką sprawność termiczną diesli.
~Automaniaczka
Hatchback 1.9 TDI 90KM 66kW
Silnik 1,9 TDI możliwy jest do zajechania tylko w przypadku rażących zaniedbań. Legenda, która zdaje się być jednak faktem, mówi że "przy 240 tys. przebiegu dopiero się dociera"... przy wymianie oleju i wszystkich filtrów raz do roku oraz regularnej wymianie rozrządu, przy normalnym użytkowaniu nie powinno nas nic przykrego zaskoczyć.
~Zadowolona
Hatchback 2.0 115KM 85kW
Ten samochod jest poprostu najlepszy...nie narzekam na niego, mam go juz rok, dla nie ktorych dlugo dla nie ktorych nie...ale jak slysze u innych, ze im sie psuja auta, a moj Beetelek jedzi jak nowy to jest zaje... najlepsze autko jakie moze byc, do popisu, do szybkiej jazdy i do wygody:)
~autokiller@wp.pl
Hatchback 2.0 115KM 85kW
silnik pracuje równo i w zasadzie bez zarzutu. Troche jakby na mój gust za głośno. Odnoszę wrażenie, że mimo niskiego wskazania obrotomierza trzeba zmieniać bieg, bo silnik głośno pracuje. szczególnie oczywiście na pierwszym i drugim biegu. Poza tym, oczywiście do tego można sie przyzwyczaić :-)
~jeerry
Hatchback 2.0 115KM 85kW
Bardzo elastyczny jadzie się jak tdi. 40 na 5 i jak depnę to się dobrze zbiera. Tu w danych podają że do 100 km w 11 s. bzdura ja w 8 s mam 100 km . A nowy beetel 2012. 2.0 FSI 200KM ma 7.5s czyli praktycznie to samo dodali 80KM i co z tego jak dołożyli z 500kg.
~bojol1
Hatchback 1.8 T 150KM 110kW
za wyjątkiem malej turbo dziury rewelacja - tuning niemieckiego MTM i moc 200KM dają piorunującą mieszankę , niesamowicie dynamiczny i szybki - chociaż po założeniu 19 calowych kół i opon 225 dynamika trochę osłabła , ale i tak jest powalająca . Audi A8 4,2 zostaje z tyłu!!!
~Łukasz
Hatchback 1.9 TDI 90KM 66kW
Silnik żwawy i dynamiczny choć przyznam szczerze, że liczyłem na ciut niższe spalanie. Nie ma jednak co narzekać - wszak auto ma już swoje lata, a wydatki na ropę (jeżdżę rocznie ok. 20000 km) nie przyprawiają mnie jak dotychczas o myśli samobójcze.